AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo i financijsko izvještavanje

mersault

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E ljudi, jel tko u ovoj godini upisivao predmet iz naslova? I jel tko zna nešto o tom predmetu, s obzirom da je novi predmet?

Na stranicama faksa piše da ga je upisalo manje od 5 studenata, valjda nisam jedini :grin:
 

zegar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav...razmisljam upirati ovaj predmet slijedecu godinu, ako ce biti na raspolaganju :) pa me samo zanimalo kako se vama cini predmet. naravno bitno mi je da se nesto nauci ali ne zelim si previse otezati faks jednim izbornim predmetom :D
 

Rabbit Roe

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Položila računovodstvo.. Profesorica Vesna Vašiček nam je držala predavanja. Imali smo sveukupno 2 predavanja (za izvanredne). Profesorica je jako simpatična i pristupačna. Bila je skroz opuštena atmosfera, i na predavanju i ispitu. Dakle odslušali smo predavanja, profesorica je rekla da možemo odmah na prvi rok izaći iako nismo imali uvjet (čuva ocjenu do drugog mjeseca). Što se tiče literature, izlazila je nova knjiga pa nam je profesorica poslala materijale na mail. Materijali su 3 prezentacije od koji je jedna imala najviše 76 slajdova i odlomci iz njezine nove knjige (80 str. i 20 str.). Ja sam se za ispit spremala tako što sam učila iz prezentacije. Dosta toga sam zapamtila s predavanja,
Što se tiče samog gradiva, dosta toga mi je zapravo bilo poznato iz financija.. Malo detaljnije se radi državni proračun i računovodstvo za proračun. Ponavljale su se tu udruge, ustanove, zaklade i itd. Ništa strašno i nepoznato.
Ispit je bio pismeni, i ako ste pročitali dva, tri puta prezentacije, to je po mom mišljenju dovoljno za prolaz. Nakon pismenog prof je ispravila ispite i malo popričala s nama o gradivu, skroz opušteno, prošla kroz ispit gradivo i to je to. Najbolji ispit dosada :)
Jedini minus, po meni, je to što smo morali ići na ekonomski fakultet jer je prof sa ekonomskog, A ekonomski je daleko,, ali što se mora, mora se :)
 

micmic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Večer ljudi.
Jel itko upisivao ovaj predmet ili si jedino ja otežavam studiranje?
Dal ima itko prezentacije ili skripte iz ovog predmeta?
 

gabriel

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Večer ljudi.
Jel itko upisivao ovaj predmet ili si jedino ja otežavam studiranje?
Dal ima itko prezentacije ili skripte iz ovog predmeta?
Kada ti budu predavanja iz tog predmeta otiđi na njih. Profesorica će ti sama dati prezentacije i skriptu za taj ispit. Nemaš se čega bojati, profesorica je jako pristupačna i sam predmet nije težak.
[DOUBLEPOST=1518596982,1518596904][/DOUBLEPOST]
Večer ljudi.
Jel itko upisivao ovaj predmet ili si jedino ja otežavam studiranje?
Dal ima itko prezentacije ili skripte iz ovog predmeta?
Kada ti budu predavanja iz tog predmeta otiđi na njih. Profesorica će ti sama dati prezentacije i skriptu za taj ispit. Nemaš se čega bojati, profesorica je jako pristupačna i sam predmet nije težak.
 

micmic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kada ti budu predavanja iz tog predmeta otiđi na njih. Profesorica će ti sama dati prezentacije i skriptu za taj ispit. Nemaš se čega bojati, profesorica je jako pristupačna i sam predmet nije težak.
[DOUBLEPOST=1518596982,1518596904][/DOUBLEPOST]

Kada ti budu predavanja iz tog predmeta otiđi na njih. Profesorica će ti sama dati prezentacije i skriptu za taj ispit. Nemaš se čega bojati, profesorica je jako pristupačna i sam predmet nije težak.
Htjela sam izaći na ispit ovaj rok, a predavanja budu u 5 mj. Nisam iz Zagreba i imam malu djecu pa mi teško dolaziti na predavanja, al sad što je tu je.
 

gabriel

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Htjela sam izaći na ispit ovaj rok, a predavanja budu u 5 mj. Nisam iz Zagreba i imam malu djecu pa mi teško dolaziti na predavanja, al sad što je tu je.
Pa ne možeš izaći na ispit dok ne odslušaš predmet. Uostalom treba ti i potpis iz tog predmeta. Ako si to upisivala još prošle godine pa tada trebala slušati, a nisi ga položila do sada pa opet si morala upisivati javi se provesorici. Profesorica se zove Vesna Vašićek. Uostalom možeš mi poslati e-mail adresu pa ću ti poslati skriptu i prezentacije koje je ona nama slala za ispit.
[DOUBLEPOST=1518699113,1518699015][/DOUBLEPOST]
Htjela sam izaći na ispit ovaj rok, a predavanja budu u 5 mj. Nisam iz Zagreba i imam malu djecu pa mi teško dolaziti na predavanja, al sad što je tu je.
Pa ne možeš izaći na ispit dok ne odslušaš predmet. Uostalom treba ti i potpis iz tog predmeta. Ako si to upisivala još prošle godine pa tada trebala slušati, a nisi ga položila do sada pa opet si morala upisivati javi se provesorici. Profesorica se zove Vesna Vašićek. Uostalom možeš mi poslati e-mail adresu pa ću ti poslati skriptu i prezentacije koje je ona nama slala za ispit.
 

micmic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa ne možeš izaći na ispit dok ne odslušaš predmet. Uostalom treba ti i potpis iz tog predmeta. Ako si to upisivala još prošle godine pa tada trebala slušati, a nisi ga položila do sada pa opet si morala upisivati javi se provesorici. Profesorica se zove Vesna Vašićek. Uostalom možeš mi poslati e-mail adresu pa ću ti poslati skriptu i prezentacije koje je ona nama slala za ispit.
[DOUBLEPOST=1518699113,1518699015][/DOUBLEPOST]

Pa ne možeš izaći na ispit dok ne odslušaš predmet. Uostalom treba ti i potpis iz tog predmeta. Ako si to upisivala još prošle godine pa tada trebala slušati, a nisi ga položila do sada pa opet si morala upisivati javi se provesorici. Profesorica se zove Vesna Vašićek. Uostalom možeš mi poslati e-mail adresu pa ću ti poslati skriptu i prezentacije koje je ona nama slala za ispit.
Znam ja to, upisala sam prošle godine i nisam do sad položila. Nisam bila na predavanjima, zbog zdravstvenog stanja, već sam umjesto toga platila testiranje semestra i to se prizna kao potpis iz predmeta.
Ajd molim te pošalji na [email protected]
[DOUBLEPOST=1550132036][/DOUBLEPOST]Pozdrav. Evo novih (starih) info o ispitu.
Piše se pismeni, 15 pitanja max 20bodova. Za prolaz je potrebno 50%. 10 pitanja je na zaokruživanje po 1 bod, a 5 je dopunjavanje po 2 i 3 boda.

Pitanja su bila o proračunu, peotačunskim klasifikacijama, računovodstvenoj osnovi, sustav unutarnje kontrole, neprofitne org., imovina, nabrojati vrste izvještaja.
 

Lola92

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima netko literaturu za ovaj predmet?
[DOUBLEPOST=1554967374,1551344193][/DOUBLEPOST]
Znam ja to, upisala sam prošle godine i nisam do sad položila. Nisam bila na predavanjima, zbog zdravstvenog stanja, već sam umjesto toga platila testiranje semestra i to se prizna kao potpis iz predmeta.
Ajd molim te pošalji na [email protected]
[DOUBLEPOST=1550132036][/DOUBLEPOST]Pozdrav. Evo novih (starih) info o ispitu.
Piše se pismeni, 15 pitanja max 20bodova. Za prolaz je potrebno 50%. 10 pitanja je na zaokruživanje po 1 bod, a 5 je dopunjavanje po 2 i 3 boda.

Pitanja su bila o proračunu, peotačunskim klasifikacijama, računovodstvenoj osnovi, sustav unutarnje kontrole, neprofitne org., imovina, nabrojati vrste izvještaja.
Imala sam ista pitanja na ispitu jučer, tako da naučite ih :D
 

Cleo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam izabrala ovaj predmet i bio mi je super. Prof. je razumna i jasno joj je da nismo ekonomisti. Literatura je opsega oko 90 str., bilo bi dobro proći i prezentacije. Učila sam 10ak dana. Ispit je samo pisani, traže se osnove. 10 zadataka je zaokruživanje, 5 nadopuna. :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks