AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pristupna godina

silv306

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi kolege i kolegice zanima me odakle krenuti sa polaganjem ispita sa pristupne godine... Nisam našla na stranici fakulteta popis predmeta (osim u natječaju) niti literaturu...kao ni kada su predavanja.
Jel problem u meni?
Vidim neki na forumu nisu ni ona 3 ispita razlike položili u godini dana a mi bismo trebali 7? Ubedirali me.
 

martina_sk

Administrator
Dragi kolege i kolegice zanima me odakle krenuti sa polaganjem ispita sa pristupne godine... Nisam našla na stranici fakulteta popis predmeta (osim u natječaju) niti literaturu...kao ni kada su predavanja.
Jel problem u meni?
Vidim neki na forumu nisu ni ona 3 ispita razlike položili u godini dana a mi bismo trebali 7? Ubedirali me.
ne znam koji su predmeti razlikovni, tj. iz te pristupne godine, ali možeš svaki taj predmet naći na forumu na prve tri godine stručnog studija pa tamo vidi literaturu i iskustva. sve se to može položiti, ne brini, samo se mora dobro stisnuti. mnogima nije lagano, a kamoli uz posao, dok neki polažu bez problema i uz posao, sve ovisi od studenta do studenta, ima nas svakakvih :)
 

silv306

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala, znam da ima svakakvih i nadam se da ću se uskoro ufurati u ponovno studiranje nakon duže pauze ☺
 

Liu Jo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Oprostite, zanima me nešto u vezi predmeta koje treba položiti za prijemni ispit ,pošto se upisujem s drugog faksa. U natječaju su naveli literaturu pa ako me netko može uputiti gdje mogu doći do tih knjiga , dali postoji neka knjižnica u kojoj sve ima na jednom mjestu?? Hvala!
 

fakin

Super Moderator
zabunom sam obrisao post od kolegice, ali evo odgovora na njezino pitanje:

Kategorije pristupnika

a) Pristupnici koji su završili trogodišnji preddiplomski stručni studij javne uprave po Bolonjskom programu na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, odnosno Društvenom veleučilištu u Zagrebu i stekli 180 ECTS bodova

b) Pristupnici koji su završili trogodišnji stručni upravni studij na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, odnosno Društvenom veleučilištu u Zagrebu i stekli 180 ECTS bodova

c) Pristupnici koji su završili najmanje trogodišnji preddiplomski sveučilišni ili stručni studij društvenog smjera na nekom od visokih učilišta u Republici Hrvatskoj i stekli najmanje 180 ECTS bodova

Razlikovni predmeti

a) Pristupnici pod 1.b dužni su do upisa u drugu godinu studija položiti ispite: Osnove politologije, Europski upravni prostor i nacionalna uprava, Upravljanje ljudskim potencijalima i službeničko pravo (prema studijskom programu preddiplomskog stručnog studija javne uprave na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu).

b) Pristupnici pod 1.c, ako su završili stručni studij javne uprave ili srodni studij, dužni su prije pohađanja nastave prve godine studija u pristupnoj studijskoj godini položiti ispite: Osnove politologije, Upravno postupovno pravo, Državna uprava, Lokalna samouprava, Europski upravni prostor i nacionalna uprava, Upravljanje ljudskim potencijalima i službeničko pravo, Financiranje javne uprave (prema studijskom programu preddiplomskog stručnog studija javne uprave na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu). Pristupnu studijsku godinu pristupnici upisuju u statusu izvanrednog studenta.

c) Za pristupnike pod 1.c popis ispita koje su dužni položiti prije pohađanja nastave prve godine studija, utvrdit će se u odnosu na studijski program završenog studija.

Ispite iz razlikovnih predmeta pristupnici pod 1.c) dužni su položiti tijekom akademske 2016/17. godine. U protivnom gube pravo upisa na studij.
 

Sandra1982

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima, molim preporuku čemu se prvom okrenuti od razlikovnih predmeta i kad je prva prilika za izvanredne izaći na ispit? Upisujem specijalistički sada u 10. mjesecu.. Hvala.
 

mape5

Super Moderator
Pozdrav svima, molim preporuku čemu se prvom okrenuti od razlikovnih predmeta i kad je prva prilika za izvanredne izaći na ispit? Upisujem specijalistički sada u 10. mjesecu.. Hvala.
Prvo rješavaj razlikovne zimski semestar i uz njega neke lakše predmete. Nakon odslušanih predavanja, otvara se mogućnost prijave ispita, prije ne. S time da za neke predmete ćeš imati i kolokvije, to svakako iskoristi i predrokove. Ali sve će to profesori pojasniti na predavanjima. I svakako savjet, otići barem na prvo predavanje, jer ako ne ispuniš prisustvo na predavanjima "zaključati" će ispit i nećeš moći prijavljivati niti polagati. Ali to su, koliko imam informaciju za sada, samo s ovih opakijih katedri, recimo Upravna znanost...
samo hrabro ;):)
 

Sandra1982

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prvo rješavaj razlikovne zimski semestar i uz njega neke lakše predmete. Nakon odslušanih predavanja, otvara se mogućnost prijave ispita, prije ne. S time da za neke predmete ćeš imati i kolokvije, to svakako iskoristi i predrokove. Ali sve će to profesori pojasniti na predavanjima. I svakako savjet, otići barem na prvo predavanje, jer ako ne ispuniš prisustvo na predavanjima "zaključati" će ispit i nećeš moći prijavljivati niti polagati. Ali to su, koliko imam informaciju za sada, samo s ovih opakijih katedri, recimo Upravna znanost...
samo hrabro ;):)
Hvala puno na informacijama, svaka uputa je eto dobrodošla...Molim samo mig; koji su to "lakši predmeti" ajmo to tako reći... Hvala! :)
 

mape5

Super Moderator
Recimo lakši je sociologija javne uprave, bar meni. uglavnom, do kraja akademske godine treba riješiti prvenstveno sve ispite iz zimskog semestra, jer ako ih ne položiš, ponovno ih plaćaš na upisu u slijedeću akademsku godinu. Ljetni ako ne položiš, njega stigneš položiti do upisa u ljetni semestar iduće godine.
 

Sandra1982

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Recimo lakši je sociologija javne uprave, bar meni. uglavnom, do kraja akademske godine treba riješiti prvenstveno sve ispite iz zimskog semestra, jer ako ih ne položiš, ponovno ih plaćaš na upisu u slijedeću akademsku godinu. Ljetni ako ne položiš, njega stigneš položiti do upisa u ljetni semestar iduće godine.
Puno hvala, nek nam je svima sa srećom!
 

Neven1997

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz ljudi, upravo završavam porezni studij te bih htio upisati još i taj specijalistički studij javne uprave. E sad, problem je u tome što prema onoj listi, ja ne znam pripadam li ja u 1.b. skupinu studenata koji su završili neki upravni studij na pravnom fakultetu ili u kategoriju 1.c. studenti koji su završili neki od preddiplomskih studija na nekom sveučilistu. Svakako bi mi odgovarao 1.b. da prije završim to, ali ako baš moram godinu razlike... Ima još tko s poreznog da je upisivao specijalistički da mi podijeli svoje iskustvo ?




 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks