AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove trgovačkog prava

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesori su izričito naglasili da NE učimo iz starijih izdanja knjige "Osnove prava društava", tj. iz 2005. i 2008.g.!
 

Bojana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam odgovarala sam kod Miladina i dobila 3! Učila sam iz knjige i pitao me:

- temeljni kapital (3 zadaće);
- povećanje i smanjenje temeljnog kapitala;
- koja je razlika između opoziva članova uprave u d.o.o i u d.d.;
- tko imenuje članove uprave u d.d i d.o.o.;
- tko može imenovati članove nadzornog odbora;
- sudski registar;
- trgovac pojedinac;

Mislim da je to otprilike sve! Sretno svima!!
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da i ja ostavim par pitanja sa ispita:

- tko odlučuje o dobiti u d.o.o.?
- što je temeljni kapital, posebno računovodstvena kategoraija temeljnog kapitala?
- vrste povećanja kapitala, samo nabrojati
- kako sve društvo može prestati?
- trgovački punomćnik - što ne smije raditi?
- vrste punomoći
- što je tvrtka?
- organi d.d i d.o.o.
- kad se saziva skupština u d.o.o.?
- smanjenje temeljnog kapital - samo nabrojati
- ovlasti nadzornog odbora
- tko može sazvati skupštinu u d.d.?
- kako se prenosi poslovni udjel?

Nije preteško za proći, jer se gradivo dosta lako pamti, a profesor na ispitu je dobar!
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel dosta dva tjedna učenja za ovaj ispit? Koliko otprilike ima stranica za naučiti? Hvala unaprijed
 

paulinka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel dosta dva tjedna učenja za ovaj ispit? Koliko otprilike ima stranica za naučiti? Hvala unaprijed
Ja sam učila iz knjige, ima oko 200 str., mada nisam učila društva osoba, nego samo kapitala!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hi, odgovarala sam kod Markovinovića, dobar je, a pitao me:

- definicija JTD-a, komanditnog društva, d.o.o.-a
- organi d.d.-a i d.o.o.-a;
- tko može sazvati skupštinu i kada se mora sazvati?
- temeljni kapital
- vlastite dionice
- tvrtka

Sretno svima!
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Odgovarala sam kod Markovinovića i dobila 4 :)

Pitao me :

1. Tko opoziva članove uprave u d.o.o-u?
2. Kako donosi odluke glavna skupština u d.d i d.o.o-u?
3. Povećanje temeljnog kapitala u d.d.-u?
4. Tvrtka
5. Vlastite dionice
6. Što je poslovni udjel?
7. Smanjenje temeljnog kapitala u d.d.-u

Prof. je super! Sretno svima!
 

paulinka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja sam odgovarala kod prof. Markovinovića, super je :happy: Pitao me:

-JTD,KD
-Kvorum skupštine u d.o.o.
-vlastite dionice
-tko saziva skupštinu u d.o.o.
-definicija d.o.o.
-prijenos poslovnog udjela
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nas 5 je jučer palo (uključujući kolege s upravnog) i to samo na jednom pitanju!

Nakon što čekali profesora da se vrati s pauze koja je trajala 1 sat :rolleyes: počelo je ispitivanje koje nije trajalo ni 5 min. :( Ekspresno brzo i na temelju jednog netočnog odgovora, svi smo pali! :rolleyes:
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nas 5 je jučer palo (uključujući kolege s upravnog) i to samo na jednom pitanju!

Nakon što čekali profesora da se vrati s pauze koja je trajala 1 sat :rolleyes: počelo je ispitivanje koje nije trajalo ni 5 min. Ekspresno brzo i na temelju jednog netočnog odgovora, svi smo pali! :rolleyes:
A na kojem pitanju ste pali?
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A na kojem pitanju ste pali?
Što ako uprava d.d.-a ima više članova? - Između njih se bira predsjednik.

I kako oni djeluju? - Ne znamo - pad :D

Inače, glede pitanja, preporučam slušanje ispita ;)

Danas smo odgovarali kod prof. Markovinovića i stvarno je dobar! Iako dosta ispituje, ne ruši na prvom netočnom odgovoru kao prof. Miladin! Daje vremena za razmisliti, navodi te na točan odgovor, ma stvarno je strpljiv!

Pitanja:

- temeljni kapital
- tvrtka
- povećanje/smanjenje temeljnog kapitala
- opoziv članova uprave d.d.-a i d.o.o-a
- opoziv nadzornog odbora

Dalje se ne sjećam :D

Osim toga, ako je netko već pao kod njega, pita ga zbog kojeg pitanja je pao!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko izlazio na trgovačko u zadnje vrijeme? Može pitanja? Hvala unaprijed!
Sad na zadnjem roku su opet svi pali na jednom pitanju, mislim da se radi o nekakvim zahtjevima! Kod prof. Miladina je jednostavno tako, ekspresan ispit, nema drugog opisa!
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sad na zadnjem roku su opet svi pali na jednom pitanju, mislim da se radi o nekakvim zahtjevima! Kod prof. Miladina je jednostavno tako, ekspresan ispit, nema drugog opisa!
Pročitao sam negdje komentar od kolege s upravnog studija koji ispit kod Miladina opisuje kao najslabiju kariku! Brzopotezno odgovaranje koje neki put ne traje ni 2-3 min.! :smash:
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pročitao sam negdje komentar od kolege s upravnog studija koji ispit kod Miladina opisuje kao najslabiju kariku! Brzopotezno odgovaranje koje neki put ne traje ni 2-3 min.! :smash:
Ja sam isto kod njega pala na jednom pitanju! Nisam stigla ni vrata od kabineta zatvoriti, a već je kolega izlazio iza mene, isto je pao na jednom pitanju u roku sekunde!

Nema pomoći od njegove strane u smislu da te barem navede na točan odgovor, niti ima muljanja! On na konkretno (obično nejasno) postavljeno pitanje, traži direktan odgovor, dok s prof. Markovinovićem imam potpuno drugačije iskustvo! On postavi konkretno pitanje i pomogne! I što je najvažnije, daje ti vremena da razmisliš ;)
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam se tad sjetila da napišem, ali uglavnom, nas samo nekoliko s poreznog studija je slušalo predavanja prof. Miladina (skupa sa studentima upravnog studija) i tijekom predavanja nam je točno govorio što je bitno za učiti! A na zadnjem predavanju nam je još jednom izdiktirao što da učimo, a što ne (npr. bitno je naučiti sukcesivno osnivanje, ali ne i simultano, ILI OBRATNO) i baš zbog toga je on meni super! I jedini je, koliko se sjećam, koji je govorio što pita i moguće oblike jednog te istog pitanja! Sad mi je krivo što nemam bilježnicu da vam napišem pitanja :unsure:, ali držim fige! Sretno
 

anavi23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sad na zadnjem roku su opet svi pali na jednom pitanju, mislim da se radi o nekakvim zahtjevima! Kod prof. Miladina je jednostavno tako, ekspresan ispit, nema drugog opisa!
Da ispravim kolegicu, bilo nas je samo četvero sa poreznog studija, troje nas je prošlo, a jedna kolegica je pala! Ispitivao je prof. Markovinović, uglavnom ona pitanja koje se vrte na forumu (plus prijenos dionica)!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks