AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nema predavanja za manje od pet studenata?

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas sam se neugodno iznenadila odlukom profesora da odbije predavanje "jer je naputak da se predavanja ne održavaju za manje od pet nazočnih".

Članak 6.a Pravilnika o studiranju:
"Nastavnik nije obvezan održati predavanje za manje od pet studenata."

Teški jad i sramota. Nedovoljno je što plaćamo ogromne školarine, a doprinose kroz poreze da i ne spominjem, kojima financiramo ovu ogromnu instituciju visokih plaćâ, već je tu i diskrecijsko pravo nastavnika da ne održi predavanje. Budimo realni, ne da im se. Već su odradili jedno za redovne, a izvanredne tko šiša.

Kako je to pojedinačan problem studenta koji tom jednostranom odlukom ostaje zakinut za nešto što se faks obvezao?

P.S. To da "izvanredni" idu na predavanja za redovne i da to nitko ne kontrolira, pa onda za termine izvanrednih niti nema zainteresiranih je poseban par rukava za drugu raspravu.
 

fakin

Super Moderator
slažem se da je ovo sramota. o kojem profesoru se radi ako se smije znati?
ja sam par puta bio na predavanju gdje je bilo manje od 5 studenata i normalno su profesori držali predavanja samo su rekli da im je žao što malo ljudi dolazi...
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
o kojem profesoru se radi ako se smije znati?
Ne bih ti znala reći, jer sam ga prvi put vidjela. Europsko upravno pravo.

Ja njega razumijem s ljudske strane. Ali s profesionalne nikako. To mi je toliko jadno i razočaravajuće.
Još je rekao da pokušamo drugi put motivirati više ljudi da dođu na predavanje. Pa kako moj posao može biti vrbovanje studenta na dolazak na predavanje. I sam je rekao da na predavanja za redovne dolaze izvanredni. Pa, što bih ja trebala sad? Koga zvati kad su oni već na predavanju.

Trebao je i zvanredne sa predavanja za redovne zamoliti da dođu u termin kad je predavanje za izvanredne, pa se ovo ne bi dogodilo. Ili, jednostavno, održati predavanje za nas koliko god da nas ima.
 

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nerad.
Diskriminacija.
Donjela ekipa propise za ladit jaja, a plaća ide.
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moram doista pohvaliti gospodina Vedrana Đulabića koji je održao čak dva predavanja iako nas na oba nije bilo "dovoljno" da bi prema Pravilniku bio dužan održati predavanje.

Sve sam više uvjerena kako postoje nastavnici i "nastavnici". Da ih je više nastavnika koji rado i odgovorno, kao g. Đulabić rade, faks bi bio mnogo ugodnije i organiziranije mjesto.

Jedniom kad diplomiram polomit ću se od agitiranja prema budućim generacijama da NE upisuju ovaj faks osim u slučaju da im prijeti otkaz na poslu.
 

mape5

Super Moderator
pa ja nisam nikad to doživjela da nam nisu održali predavanje. Na predavanju iz policijskog upravnog prava -samo profesor i ja fejs to fejs . održao je predavanje. Dan ranije kada nas je bilo dvije pitao je koja će sutra doći ja sam rekla da ja budem, druga cure neće. Došla ja došao on ja sam rekla da da želim da prođemo neke stvari i prošli smo ih.
na izbornom predmetu financiranje velikih gradova također nas je bilo 4 pa smo rekli profi da nam održi, možda da to nismo rekli ne bi održala, ali je
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks