AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Na koje se sve natječaje javljate?

garavuša

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
s obzirom da u struci baš i nema posla...
Mene je najvise zao sto poslodavci vjeruju da naš posao može raditi svatko - i ekonomisti, menađeri i drugi sl. Nekima niti nije vazna struka ugl. da je drustveni smjer (sto je vrlo široko područje). No, na kraju krajeva posao dobiva član određene politicke stranke ili netko s dobrom vezom. U mojem gradu je upravo takva situacija, i ne da se ista mijenja na bolje, vec samo na gore. U pocecima, otkako sam zavrsila fax i bacila se na trazenje posla, jos sam na neki način naivno vjerovala da stanje u cijeloj javnoj upravi po pitanju zaposljavanja nije toliko alarmantno. No, ne vjerujem da je problem nase struke vec je problem ekspanzije fakseva. Netko tko je cijeli zivot dobivao trojke te zavrsio ekonomiju na nekam kvazi fakultetu, prespektivni privatnik ga nece ni pogledati, no u javnu upravu ce odmah upasti. Nazalost, to i danas tako funkcionira. Zakon o državnim službenicima se izmanipulira, pojedincu unaprijed dobiju pitana s pismene provjere znanja na testiranju, povjerenstvo za provedbu natječaja diskrecijski donosi odluku, natječaji se bez obrazloženja poništavaju ili obustave itd.
Molim, netko pozitivne primjere jer ja ih u posljednje vrijeme nemam.
Javim se na natječaje koji podrazumijevaju našu struku uglavnom javna uprava, tu i tamo neki privatnik.
(javim se i za radna mjesta koja podrazumijevaju SSS)
 

ivana222

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo kolege javljam se i ja jer me zanima vaše mišljenje. Dan nakon što je istekao rok za prijavu na natječaj pozvali su me na intervju (radno mjesto tajnice u javnoj službi). Na intervjuu su me upozorili da ne primaju pripravnike i da nemaju 100 dana vremena obučavati me (nemam radnog iskustva), ali i na to da su pozvali sve koji ispunjavaju formalne uvjete (u natječaju je navedeno da radno iskustvo nije važno). Daljnji tijek intervjua je izgleda ovako: najprije su me pitali imam li nešto protiv toga da se intervju snima i da će mi postaviti nekoliko pitanja o poznavanju propisa o radnom pravu, natječajnim procedurama i o drugim propisima važnim za radno mjesto. Moram naglasiti da nigdje u natječaju nije bilo navedeno da će se na intervjuu postavljati pitanja iz tih područja, a ono što mi nije jasno je zašto nisu proveli testiranje i na taj način provjerili znanje kandidata uz prethodnu obavijest o propisima s kojima kandidati moraju biti upoznati, jer je procedura takva.
 

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo kolege javljam se i ja jer me zanima vaše mišljenje. Dan nakon što je istekao rok za prijavu na natječaj pozvali su me na intervju (radno mjesto tajnice u javnoj službi). Na intervjuu su me upozorili da ne primaju pripravnike i da nemaju 100 dana vremena obučavati me (nemam radnog iskustva), ali i na to da su pozvali sve koji ispunjavaju formalne uvjete (u natječaju je navedeno da radno iskustvo nije važno). Daljnji tijek intervjua je izgleda ovako: najprije su me pitali imam li nešto protiv toga da se intervju snima i da će mi postaviti nekoliko pitanja o poznavanju propisa o radnom pravu, natječajnim procedurama i o drugim propisima važnim za radno mjesto.
Pitanje ti je zanimljivo, ali malo veze s ovim forumom. Ovo je prije za Legalis...
 

SUNČICA5626

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo kolege javljam se i ja jer me zanima vaše mišljenje. Dan nakon što je istekao rok za prijavu na natječaj pozvali su me na intervju (radno mjesto tajnice u javnoj službi). Na intervjuu su me upozorili da ne primaju pripravnike i da nemaju 100 dana vremena obučavati me (nemam radnog iskustva), ali i na to da su pozvali sve koji ispunjavaju formalne uvjete (u natječaju je navedeno da radno iskustvo nije važno). Daljnji tijek intervjua je izgleda ovako: najprije su me pitali imam li nešto protiv toga da se intervju snima i da će mi postaviti nekoliko pitanja o poznavanju propisa o radnom pravu, natječajnim procedurama i o drugim propisima važnim za radno mjesto. Moram naglasiti da nigdje u natječaju nije bilo navedeno da će se na intervjuu postavljati pitanja iz tih područja, a ono što mi nije jasno je zašto nisu proveli testiranje i na taj način provjerili znanje kandidata uz prethodnu obavijest o propisima s kojima kandidati moraju biti upoznati, jer je procedura takva.
u javnim službama nema obveze provođenja testiranja

na razgovoru te poslodavac može pitati bilo što, i bilo koji pravni propis
[DOUBLEPOST=1501685633,1501685571][/DOUBLEPOST]
Evo kolege javljam se i ja jer me zanima vaše mišljenje. Dan nakon što je istekao rok za prijavu na natječaj pozvali su me na intervju (radno mjesto tajnice u javnoj službi). Na intervjuu su me upozorili da ne primaju pripravnike i da nemaju 100 dana vremena obučavati me (nemam radnog iskustva), ali i na to da su pozvali sve koji ispunjavaju formalne uvjete (u natječaju je navedeno da radno iskustvo nije važno). Daljnji tijek intervjua je izgleda ovako: najprije su me pitali imam li nešto protiv toga da se intervju snima i da će mi postaviti nekoliko pitanja o poznavanju propisa o radnom pravu, natječajnim procedurama i o drugim propisima važnim za radno mjesto. Moram naglasiti da nigdje u natječaju nije bilo navedeno da će se na intervjuu postavljati pitanja iz tih područja, a ono što mi nije jasno je zašto nisu proveli testiranje i na taj način provjerili znanje kandidata uz prethodnu obavijest o propisima s kojima kandidati moraju biti upoznati, jer je procedura takva.
u javnim službama nema obveze provođenja testiranja

na razgovoru te poslodavac može pitati bilo što, i bilo koji pravni propis
 

Vall

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Knjigovodstveni servisi zapošljavaju kandidate sa poreznog studija, a može se polaziti i stručno osposobljavanje za osobe bez radnog iskustva.
Financije i knjigovodstvo su široko područje, gdje jedan dio čine kadrovski poslovi, a osobe sa stručnog poreznog studija imaju dovoljno dobru podlogu i za financijski dio poslova.
www.virtualni-ured.net: Stručni suradnik za opće i kadrovske poslove
Plaće u kategoriji financije i računovodstvo su često iznadprosječne, nakon stjecanja potrebne prakse i iskustva, nerijetko i iznad prihoda manjih odvjetničkih ureda.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo kolege javljam se i ja jer me zanima vaše mišljenje. Dan nakon što je istekao rok za prijavu na natječaj pozvali su me na intervju (radno mjesto tajnice u javnoj službi). Na intervjuu su me upozorili da ne primaju pripravnike i da nemaju 100 dana vremena obučavati me (nemam radnog iskustva), ali i na to da su pozvali sve koji ispunjavaju formalne uvjete (u natječaju je navedeno da radno iskustvo nije važno). Daljnji tijek intervjua je izgleda ovako: najprije su me pitali imam li nešto protiv toga da se intervju snima i da će mi postaviti nekoliko pitanja o poznavanju propisa o radnom pravu, natječajnim procedurama i o drugim propisima važnim za radno mjesto. Moram naglasiti da nigdje u natječaju nije bilo navedeno da će se na intervjuu postavljati pitanja iz tih područja, a ono što mi nije jasno je zašto nisu proveli testiranje i na taj način provjerili znanje kandidata uz prethodnu obavijest o propisima s kojima kandidati moraju biti upoznati, jer je procedura takva.
Jel ovo mozda bilo u HZMO-u?
 

Dolla

Miss Gates
Sigurno se ne radi o HZMO-u jer ondje se u tijeku natječajnog postupka održava testiranje, a intervju slijedi tek ukoliko se prođe na testiranju i nema snimanja intervjua.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks