AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta III. godine po težini i složenosti

Otam

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ako netko od kolega sa 3. god moze napisat koji su im bili najlaksi a koji najtezi predmeti
 

goga

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zanima me za izborne predmete, koji spadaju u lakše?

I da li se odabiru kao i predmeti smjera, tipa koji ostanu slobodni kad upisuješ godinu, ili kako?

Hvala.
 

nea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me za izborne predmete, koji spadaju u lakše?

I da li se odabiru kao i predmeti smjera, tipa koji ostanu slobodni kad upisuješ godinu, ili kako?

Hvala.
Ja sam od izbornih predmeta upisala socijalnu politiku i izborne sustave jer su mi se činili zanimljivi i to je bila preporuka drugih kolega i nisam pogriješila, stvarno su jednostavni. Čula sam da je policijsko pravo dosta teško, a sad...Sve je to individualno.

Odabiru se isto, tj. možeš upisati ono što je ostalo, tj. gdje ima mjesta. Iako, ja sam ih dobila bez problema, bilo je mjesta za sve predmete.

Evo ako netko od kolega sa 3. god moze napisat koji su im bili najlaksi a koji najtezi predmeti
Najteži su oni glavni predmeti: Upravno postupovno pravo i Lokalna samouprava (meni osobno je UPP skratio život za nekoliko mjeseci :crazy: :angry: ), a što se ostaloga tiče...hmm..pa ovisi o tome što odabereš kao predmete smjera i izborne. Ja sam imala međunarodno-upravni smjer i bila sam oduševljena (što gradivom što profesorima) i pri tome ne mislim na količinu gradiva već na sadržaj (Konzlularno pravo, Poredbeno ustavno pravo i Pravo EU).
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mogu još studenti 3.godine navesti neke predmete koji su lagani-izborni,a i smjera,neznam stvarno što da upišem,sve mi se čini zanimljivo,ali iskreno htjela bih što prije sve riješiti pa bih upisala predmete koji imaju NAJMANJE gradiva,pa neka predlože koji bi to bili predmeti ?:)
 

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
[mod]Uređeno. Tema je Lista predmeta III. godine po težini i složenosti. Zahvaljujemo se na razumijevanju.[/mod]
 

martina_sk

Administrator
od najlakšeg prema najtežem:
ekonomija javnog sektora (izborni)
vježbe iz upp-a
poredbeno ustavno pravo
pravo eu
e-uprava (izborni)
konzularo pravo
nomotehnika
upravno postupovno pravo
lokalna samouprava
 

marty1711

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Lokalna samouprava

Bok drustvo! Jel mi moze netko napisat po tezini ove predmete... Neznam ceg bi se prije primila... Lokalna, upp i radno! Tenks
 

SuperDuško

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Od najlakšeg prema najtežem:

civilno društvo i javna uprava
konzularno pravo
nomotehnika
poredbeno ustavno pravo
pravo okoliša
pravo eu
lokalna samouprava
upravno postupovno
 

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Joj, nomotehnika je najlakši predmet, zašto komplicirate? Banićka drži predavanja na kojima ništa ne saznaš, da ti zadatak, ili dopunu zakona ili novi zakon, ti uzmeš stare zakone, napraviš novi, izmijenjeni i dobiješ 5.. Možeš jedino fulati zakonsku osnovu, al za to moraš biti lumen.. Uopće nije problem ta nomotehnika..
 

miška

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege s treće, jedno pitanje :) da li ima netko od profesora ili neki predmeti da se mogu polagati, a da se ocjena čuva. Naime, upisati ću pad druge, pa ako riješim te ispite do 4 mj. da mogu izaći na ispite iz treće, pa da se sačuva ocjena do upisa u treću? Hvala :razz:
 

martina_sk

Administrator
Kolege s treće, jedno pitanje :) da li ima netko od profesora ili neki predmeti da se mogu polagati, a da se ocjena čuva. Naime, upisati ću pad druge, pa ako riješim te ispite do 4 mj. da mogu izaći na ispite iz treće, pa da se sačuva ocjena do upisa u treću? Hvala :razz:
neće te nitko ispitivati i čuvati ocjenu ako nisi još upisao predmet. ta mogućnost čuvanja ocjena postoji u slučaju da si parcijala, tj da si upisao neke predmete s treće godine a još ih ne možeš polagati dok ne položiš sve s druge..
 

marty1711

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Joooooj nikako se nemogu odluciti između međunarodnog smjera i ekonomskog... Može savjet , preporuka??? Sutra idem na upis ... Pliz :)
 

martina_sk

Administrator
Joooooj nikako se nemogu odluciti između međunarodnog smjera i ekonomskog... Može savjet , preporuka??? Sutra idem na upis ... Pliz :)
mislim da ne možeš pogriješiti što god da izabereš. jedino je ekonomski smjer imao bolje raspoređena predavanja prošle godine :D mislim da možda ekonomski smjer ima jedan malkoc zeznutiji predmet, tj profesora. pročitaj na forumu o svakom predmetu smjera pa vidi. nitko ti ne može točno reći kad nije išao oba smjera :)
 

marty1711

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da ne možeš pogriješiti što god da izabereš. jedino je ekonomski smjer imao bolje raspoređena predavanja prošle godine :D mislim da možda ekonomski smjer ima jedan malkoc zeznutiji predmet, tj profesora. pročitaj na forumu o svakom predmetu smjera pa vidi. nitko ti ne može točno reći kad nije išao oba smjera :)

Hvala!!!
Hehe ja bila već ujutro na faxu kad si mi odgovorila, uzela sam ipak međunarodni :grin: a izborne socijalnu politiku i izborni sustav. Pa sad... vidit ćemo!!
 

aurelija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Po prethodnih par postova sam skužila da je Poredbeno ustavno pravo jednostavnije od Prava Europske unije!
Pa hajde vi koji ste polagali, ili ste čuli iz kuluara;)...jel' to istina, ili?!:)
Jel' se većina slaže u jednom tj. tome:D, da je Poredbeno ipak ponešto jednostavnije, lakše od Prava EU... ? :)
 

martina_sk

Administrator
Po prethodnih par postova sam skužila da je Poredbeno ustavno pravo jednostavnije od Prava Europske unije!
Pa hajde vi koji ste polagali, ili ste čuli iz kuluara;)...jel' to istina, ili?!:)
Jel' se većina slaže u jednom tj. tome:D, da je Poredbeno ipak ponešto jednostavnije, lakše od Prava EU... ? :)
prije je bio, dok je poredbeno predavala kostadinov. ali sad je neki drugi prof i ne bih ti znala reći..
 

aurelija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prije je bio, dok je poredbeno predavala kostadinov. ali sad je neki drugi prof i ne bih ti znala reći..
Da...navodno je lakše od Prava EU...barem tako kaže većina...
Ponovno predaje Kostadinov...i po pitanju toga, vidim da se ništa nije promijenilo...
A dok je bio i Smerdel...navodno joj bješe dobra zamjena...hoću reći, predmet nije izgubio na težini~lakoći;)
...i ovo sve ne pišem zbog sebe, već zbog onih koje muče ili će tek mučiti iste slatke:razz:dvojbe...
E sad...navodno su ove godine na ispitu oboje, i Smerdel, i Kostadinov, pa se valjda smjenjuju...no, to mi još nije za ziher provjereno...tako da, otom potom!
 

adri01

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Upisat cu parcijalu 3, ostaje mi radno i građansko,tj. prenosim 13.5 bodova, pa ako ima netko savjete sto upisati sa trece uz ta dva predmeta. Hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks