AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta II. godine po težini i složenosti

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molila bi starije kolege da napišu malo o predmetima sa druge godine. Koji su lakši, koji teži, koliko treba učenja...
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

ja bih rekla da su lakši:
usporedni
kazneno
engleski
informatika(s tim da je pismeni zajeban,za usmeni neznam)

računovodstvo2 ovisi koliko ti leži to,koliko ti treba vremena da provježbaš zadatke,meni je to recimo lakše za naučit od bilo čeg drugog jer neznam štrebat napamet(a većina je upravo to,samo ovisi o količini)

za ostalo neznam,al mislim da je teže trgovačko i upp.
za 4.semestar stvarno nemam pojma

najbolje je što više toga rješit preko kolokvija
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

Kolege jel mozete napisati koje predmete iz druge godine je moguce ucit po striptama iz nase skriptarnice da je moguci prolaz,a koje definitivno trebamo iz knjiga? I dal mozete napisat koja predavanja je dobro slusat,a koja nije potrebno ic na predavanja?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

Kolege jel mozete napisati koje predmete iz druge godine je moguce ucit po striptama iz nase skriptarnice da je moguci prolaz,a koje definitivno trebamo iz knjiga? I dal mozete napisat koja predavanja je dobro slusat,a koja nije potrebno ic na predavanja?
iz skripte možeš učiti kazneno, dobit, pdv, lokalne, informatiku
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

iz skripte možeš učiti kazneno, dobit, pdv, lokalne, informatiku
a koja od ovih u skriptarnici je dobra za kazneno? i dali obuhvaca pitanja za sva 3 kolokvija ili?
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

iz skripte možeš učiti kazneno, dobit, pdv, lokalne, informatiku
hvala ti :happy: dali mi jos mozes rec koja bi predavanja bilo vazno slusat i pravit bilješke?
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

Mene isto zanima koji su laksi koji tezi...Jer mi je iz prve godine ostalo gradjansko i organizacija,pa da se ne pretrpam i ne preplatim a na kraju sve ne polozim..
Jos si kombiniram dal da sve upisem(najvjerojatnije i hocu)..ili da nesto ipak ostavim za iducu godinu ako je 2. zahtjevna pa ne stignem sve...

Uglavnom kolokviji su iz racunovodstva2,kaznenog,usp. poreznih sustava,PDVa,informatike..poreza na dobit,lokalnih poreza i trosarina..jel ima jos nesto?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

hvala ti :happy: dali mi jos mozes rec koja bi predavanja bilo vazno slusat i pravit bilješke?
pdv i lokalne jer prof na ispitu pita neke stvari koje ima samo u njezinim prezentacijama tj budu samo na predavanju rečene

Mene isto zanima koji su laksi koji tezi...Jer mi je iz prve godine ostalo gradjansko i organizacija,pa da se ne pretrpam i ne preplatim a na kraju sve ne polozim..
Jos si kombiniram dal da sve upisem(najvjerojatnije i hocu)..ili da nesto ipak ostavim za iducu godinu ako je 2. zahtjevna pa ne stignem sve...

Uglavnom kolokviji su iz racunovodstva2,kaznenog,usp. poreznih sustava,PDVa,informatike..poreza na dobit,lokalnih poreza i trosarina..jel ima jos nesto?
kolokvije imaš samo iz računovodstva, kaznenog, postupovnog (1kolokvij a drugi dio pišeš na ispitu) i usporednih. predrokove imaš iz informatike, lokalnih, pdv-a poreza na dobit i engleskog.

uglavnom 2 godina ti je lakša nego prva al moj ti je savjet da što prije očistiš prvu i onda tek kreneš na drugu
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

Starije kolege dali bi mogli pogledat doma u knjigama koje stranice trebamo naucit za USPOREDNE,INFORMATIKU i TRGOVAČKO, tak da si samo damo printat u fotokopirani one stranice koje stvarno trebamo,a ne cjelu knjigu.
I dal imate kakve savjete u vezi s drugom godinom?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

Starije kolege dali bi mogli pogledat doma u knjigama koje stranice trebamo naucit za USPOREDNE,INFORMATIKU i TRGOVAČKO, tak da si samo damo printat u fotokopirani one stranice koje stvarno trebamo,a ne cjelu knjigu.
I dal imate kakve savjete u vezi s drugom godinom?
trgovačko i informatiku cijelu knjigu, usporedne prva 2 poglavnja knjige (imaš ih ukupno 3)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

starije kolege mozete li rec koji su predmeti po težini iz 4. semestra?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lista predmeta druge godine poreznog po težini i složenosti

starije kolege mozete li rec koji su predmeti po težini iz 4. semestra?
svi ispiti su ti dosta lagani, tako da je teško raditi nekakvu listu. za svaki ti je dosta par dana učenja.
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koja su predavanja obavezna u 4 semestru? a koja nisu?
niti iz jednog predavanja, osim ako ne želiš na kolokvij, tj. na predrok onda moraš na predavanja i vježbe iz poreza na dobit, pdv, lokalni i engleski
 

~crystal~

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Počela bih učiti obiteljsko već za prve rokove... Koji mi još predmet preporučate uz to? Engleski mozda? :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks