AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

KOLEGIJALNOST-"Sharing is Caring"

mape5

Super Moderator
Cijenjene kolegice i kolege,

pokažite svoju solidarnost sa studentima koji nemaju FB. Dajte si malo truda pa stavite pitanja s ispita, literaturu, objavite svoje komentare i dojmove s ispita ovdje.
Za svakog novog studenta to su dobre "koordinate" da se lakše snađe u ovom đumbusu. Pogotovo sada kada se više ne viđate sa kolegama jer nema predavanja, sve je svedeno na on line nastavu i kontakte.
Smanjenjem ljudskog kontakta, komunikacije, zezancije i svega ostalog..da ne zaboravim kavice prije ispita---čovječe to je bio Show :) dovodi do težeg snalaženja među svim obvezama koje se moraju ispuniti na ovom Studiju, neovisno jeli ste na stručnom ili ste na Specijalističkom.

Iz osobnog iskustva mogu reći da je meni Forum puno pomogao, puno sam sudjelovala ovdje u raspravama, dijelila mišljenja, skripte, knjige (to radim još i sad) uvijek sam voljna pomoći kome treba, te ovom porukom želim poručiti svima da budete jedni uz druge. Na ovom studiju ima studenata dobne granice od 7-77 , pa tako pomažite jedni drugima. Dobro se dobrim vraća.
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Cijenjene kolegice i kolege,

pokažite svoju solidarnost sa studentima koji nemaju FB. Dajte si malo truda pa stavite pitanja s ispita, literaturu, objavite svoje komentare i dojmove s ispita ovdje.
Za svakog novog studenta to su dobre "koordinate" da se lakše snađe u ovom đumbusu. Pogotovo sada kada se više ne viđate sa kolegama jer nema predavanja, sve je svedeno na on line nastavu i kontakte.
Smanjenjem ljudskog kontakta, komunikacije, zezancije i svega ostalog..da ne zaboravim kavice prije ispita---čovječe to je bio Show :) dovodi do težeg snalaženja među svim obvezama koje se moraju ispuniti na ovom Studiju, neovisno jeli ste na stručnom ili ste na Specijalističkom.

Iz osobnog iskustva mogu reći da je meni Forum puno pomogao, puno sam sudjelovala ovdje u raspravama, dijelila mišljenja, skripte, knjige (to radim još i sad) uvijek sam voljna pomoći kome treba, te ovom porukom želim poručiti svima da budete jedni uz druge. Na ovom studiju ima studenata dobne granice od 7-77 , pa tako pomažite jedni drugima. Dobro se dobrim vraća.
U potpunosti se slažem sa svime što je napisala kolegica.
 

Edvin

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo nek netko javi ovdje ako se saznalo sta za upis godine u indeks visih godina...
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kako se na fb zove grupa?
Vise je grupa..imas Javna uprava pfzg, javna uprava- zagreb, javna uprava 3.godina.. Po meni ni jedna, ni druga, ni treca ne sluze nicem jer ljudi uopce nisu kolegijalni. Par puta mi se desilo da sam postavila neki upit (npr dojmovi s ispita, dakle nikakve nebuloze) i od 200, 300 ljudi nitko nista, pa sam se prebacila na forum i ovdje nasla odgovore za sve svoje probleme haha :D
 

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja pokušavam saznati kako izgleda poglaganje online (što mi sve treba od softvera) i kako konkretno online izgleda Europsko upravno pravo. Izgleda da nitko nije to poglagao online. Taj ispit izgleda, polaže 10-ak studenata godišnje. :)
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja pokušavam saznati kako izgleda poglaganje online (što mi sve treba od softvera) i kako konkretno online izgleda Europsko upravno pravo. Izgleda da nitko nije to poglagao online. Taj ispit izgleda, polaže 10-ak studenata godišnje. :)
Pa posto je rijec o izbornom predmetu, ispada da je tako nekako jer nas je prosle godine upisalo ni 20, s tim da je bilo vise kolega s poreznog, nego naseg smjera.
Imali smo inace 1 kolokvij, a drugi dio gradiva smo polagali usmeno i na zimskim rokovima smo valjda vise manje svi rjesili, pa je stvarno upitno je li itko polagao online.
Moozda sam u krivu, ali u slucaju da nismo pristupili kolokviju, ispit se polagao iskljucivo usmenim putem, tak da ako imas samo usmeni, bitno je da ispit prijavis preko studomata i par dana prije ispita na studentski mail ces dobiti pozivnicu za usmeni putem g.meeta. Naravno bitno je da imas funkcionalnu kameru i mikrofon i to je to! :)

Takodjer ove godine je svaka katedra, za svaki svoj predmet objavila obavijest o nacinu provedbe ispita. Ta obavijest ti se nalazi u merlinu pa si svakako tamo pogledaj.

* u slucaju da postoji i pisani dio ispita, on se pise preko merlina. U studomatu ce biti navedeno vrijeme odrzavanja ispita i u merlinu pod tim predmetom ce ti se pojaviti kolumna pod nazivom npr "pisani ispit"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: taz

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja pokušavam saznati kako izgleda poglaganje online (što mi sve treba od softvera) i kako konkretno online izgleda Europsko upravno pravo. Izgleda da nitko nije to poglagao online. Taj ispit izgleda, polaže 10-ak studenata godišnje. :)
Ja sam odgovarala samo 2. kolokvij i mislim da je to bilo u petom ili početkom šestog mjeseca. Dobila sam link za google meet na studenski mail i odgovarala s ostalim kolegama, mislim da nas je bilo 5. Odgovarao je jedan po jedan i svi smo morali biti ulogirani dok nismo svi odgovarali da budemo svjedoci. Svatko je koliko se sjećam dobio par pitanja. i nakon odgovaranja smo dobili ocjene na mail.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: taz

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam odgovarala samo 2. kolokvij i mislim da je to bilo u petom ili početkom šestog mjeseca. Dobila sam link za google meet na studenski mail i odgovarala s ostalim kolegama, mislim da nas je bilo 5. Odgovarao je jedan po jedan i svi smo morali biti ulogirani dok nismo svi odgovarali da budemo svjedoci. Svatko je koliko se sjećam dobio par pitanja. i nakon odgovaranja smo dobili ocjene na mail.
Hvala ti na info. Mislim da ću odjavit ispit do neke normalizacije stanja i polaganja.
To preko laptopa i video veze mi je prestresno i ne razumijem se u to previše.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala ti na info. Mislim da ću odjavit ispit do neke normalizacije stanja i polaganja.
To preko laptopa i video veze mi je prestresno i ne razumijem se u to previše.
Nemoj da te ovo obeshrabri pogotovo ako imas samo usmeni ispit. Stvarno se ni po cem ne razlikuje od regularnog. Ako ce ti i npr stekat veza, imam par primjera gdje su profesori rekli studentima da se izlogiraju, pa ponovo udju u ispit, tako da ti nitko nista nece uzeti za zlo. Pismeni jesu stresni, ali kazem usmeni funkcioniraju kao prije. Uostalom uzmi u obzir da tko zna kada ce se stanje popraviti, tako da nema smisla odgadjati. Pokusaj! I drzim najvece moguce fige jer ofakica je bila stvarno ok i nije s pitanjima izlazila izvan one svoje liste :D
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala ti na info. Mislim da ću odjavit ispit do neke normalizacije stanja i polaganja.
To preko laptopa i video veze mi je prestresno i ne razumijem se u to previše.
Probaj izac na ispit. Meni je osobno puno lakše bilo polagati usmene ispite online, nisam imala tolku tremu, nisam trebala putovat. Nekako su i prof. bili opušteniji. I kako je Ana napisala, ako ćeš imat problema s vezom, dat će ti vremena da se ulogiras i pristupis ispitu.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala ti na info. Mislim da ću odjavit ispit do neke normalizacije stanja i polaganja.
To preko laptopa i video veze mi je prestresno i ne razumijem se u to previše.
Ma nije to ništa strašno, samo klikneš na link koji ti dođe na studenski mail i puno je manje stresno odgovarati online nego uživo pred profesorom, ovako je sve nekako opuštenije, lakše i po mom mišljenju manje ispituju nego prije, kao da im se žuri i žele da što prije završi. Probaj! Dosta ti je dva tjedna za to gradivo, lako je pamtljivo i pita samo ona pitanja na kraju prezentacija. Nemaš kaj izgubit.
 

mape5

Super Moderator
Hvala ti na info. Mislim da ću odjavit ispit do neke normalizacije stanja i polaganja.
To preko laptopa i video veze mi je prestresno i ne razumijem se u to previše.
[/QUOTE
Online..to ti je super, kao da čataš s frendovima na video pozivu :)
Ja sam imala obranu on line u 7 mjesecu. i super ...doma sam sjedila u svom okruženju i to je to.
kod ispita je možda zeznuto, kao što sam čula priče, da ne smiješ šarat okicama okolo i previše se migoljiti.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks