AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javni odnosi u upravi

forum

<i>automatski bot</i>
Javni odnosi u upravi

Određenje ključnih pojmova. Javni odnosi u užem smislu: komuniciranje s javnošću. Osnovni pojmovi o protokolu. Metode i sredstva stvaranja pozitivne slike u javnosti - propaganda i drugi oblici persuazivne komunikacije; komunikacijska strategija i politika. Razine i oblici organizacije službe javnih odnosa. Unutar-organizacijska funkcija javnih odnosa - socijalna klima i radna efikasnost organizacije. Organizacija službe javnih odnosa u hrvatskoj upravi: tijela državne uprave i druga državna tijela, županijska razina, razina gradova i općina. Nadzor javnosti nad radom uprave u demokratskim društvima. Osnovna moralna pitanja djelatnosti odnosa s javnošću. Završno predavanje: primjer odabranog oblika komuniciranja s javnošću tijela uprave RH.

Obvezna literatura:
E. Osredečki : Odnosi s javnošću. Zagreb: Naklada Edo, 1995.
Odabrani normativni akti (odredbe o javnosti rada u poslovnicima Sabora i Vlade, Uredba o Uredu za odnose s javnošću, uredbe o unutarnjem ustrojstvu tijela državne uprave u dijelu o odnosima s javnošću, pravo na pristup informacijama itd.)
Musa, A, Vukojičić Tomić T, Struktura i funkcije organizacijskih jedinica za odnose s javnošću u hrvatskoj državnoj upravi (u pripremi)
 

klo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
aha, prolistana knjiga da se barem zna što treba znati konkretno...ja ne želim biti pokusni kunić... ima li tko iskustva?
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja sa prošlog roka su mi bila javni odnosi vs. izabereš sam, definicja javnih odnosa i oni modeli, izabereš isto koji hoćeš i odgovaraš. Bila je nabrijana, al svi smo prosli, jedino je jedna cura pala jer je znala samo nabrajanje, ne definicije. ne trazi puno
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks