AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne službe

forum

<i>automatski bot</i>
Javne službe

Pojam javne službe: nastanak i razvoj javnih službi. Vrste javnih službi i načini njihovog obavljanja. Politika i pravo EU i javne službe. Dužnosti javne službe. Temelji pravnog režima javnih službi. Liberalizacija javnih službi. Javnopravni oblici izvršavanja javnih službi. Privatnopravni oblici izvršavanja javnih službi. Pojam i osnove pravnog uređenja javne službe u Hrvatskoj. Financiranje javnih službi na različitim razinama javne vlasti. Funkcioniranje javnih službi – javne ovlasti. Javna ustanova kao temeljni organizacijski oblik obavljanja javne službe u Hrvatskoj. Ostali organizacijski oblici obavljanja javne službe. Djelatnosti javne službe. Djelatnosti javne službe u Republici Hrvatskoj.

Obvezna literatura:
Koprić, Ivan (2009) Od Javnih službi do službi od općeg interesa: Nova europska regulacija i njezin odraz u modernim upravnim sustavima, u: Zborniku radova s drugog skopsko-zagrebačkog pravnog kolokvija, Skoplje, studeni 2008., Skoplje: Pravni fakultet Justinijan Prvi, str. 27-49
Ivanišević, Stjepan (1968) Prilog diskusiji o pojmu javne službe. Zbornik radova Visoke upravne škole za 1968. godinu, str. 70-88
Đulabić, Vedran (2009) Javne službe (službe od općeg interesa) i nova regulacija općeg upravnog postupka, u: Koprić, Ivan, Đulabić, Vedran (ur) Modernizacija općeg upravnog postupka i javne uprave u Hrvatskoj. Zagreb: Društveno veleučilište u Zagrebu, str. 91.-108.
Đulabić, Vedran (2007) Socijalne službe u konceptu službi od općeg interesa, Revija za socijalnu politiku br. 2/2007, str. 137-159.
Koprić, Ivan, Musa Anamarija, Đulabić Vedran (2008) Europski standardi regulacije službi od općeg interesa: (Kvazi)nezavisna regulacijska tijela u izgradnji modernog kapitalizma, Hrvatska javna uprava, god. 8., br. 3., str. 647-688.
Đulabić, Vedran (2006) Povelje javnih službi: pokušaj podizanja kvalitete javne uprave i jačanja uloge građana, u: Grupa autora, Javna uprava: nastavni materijali. Zagreb: Pravni fakultet i Društveno veleučilište u Zagrebu, str. 327-343.
Koprić, Ivan (2007) Poboljšanje pravnog okvira djelovanja Hrvatske agencije za telekomunikacije, Novi informator, br. 5541, Male stranice, str. 1-8.
Perko-Šeparović, Inge (2007) Upitnost transfera rizika u javno privatnom partnerstvu, Hrvatska javna uprava br. 4/2007., str. 943-969
Zakon o ustanovama, Narodne novine 76/93, 29/97, 47/99.
Zakon o javno privatnom partnerstvu, Narodne novine 129/08
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam učila ovaj predmet po skripti s javne uprave + skinula oba zakona: Zakon o javno privatnom partnerstvu i Zakon o ustanovama... Po meni je skripta dovoljna za učit. Postavlja konkretna pitanja, traži konkretne odgovore... Ne pomaže i škrt je na ocjenama... Samos e pripremite na duuuugo čekanje na ispit... jer predaje enkoliko predmeta koje stavi zajendo il u razmaku od pola sata...Neka pitanja:
1.Duguit i koja previranja u drzavi su se tada desavala,
2 definicija obveza javnih sluzbi i nabrojati,
3.sve o javnim ustanovama,
4.sve o regulacijskim agencijama,
5.podjela JS po EU i objasnit ih,
6.upravno vjeće...
7. Klasifikacija javih sluzbi,
8.tradicije shvacanja javnih sluzbi,
9.javne ovlasti javne ustanove
10.Mrezne industrije,
11.jpp (def i 2 vrste po zakonu),
12.klasifikacija po pusicu

to je s roka u 4 mjesecu...Uglavnom postavi oko 3 pitanja
 

shone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li znate je li redoviti studenti moraju dolaziti na predavanja ili samo ako ce ici na predrok ili nesto slicno?
 

Anita B

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li znate je li redoviti studenti moraju dolaziti na predavanja ili samo ako ce ici na predrok ili nesto slicno?
ove godine sam ja bila na javnim službama,na prvom predavanju je rekao da su dolasci obavezni jer inaće nećemo moći dobiti potpis i slao je svaki put papir da se potpišemo al na zadnjem predavanju nije uopće gledao popis niti ništa vezano za to,svi koji su tad bili na predavanju normalno su dobili potpis...sad dal je on to pratio il ne ne znam stvarno ja sam bila na svim predavanjima i velim nije nikakve probleme pravio na zadnjem predavanju niti ništa spominjao
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks