AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Imovinski porezi

forum

<i>automatski bot</i>
Imovinski porezi


Upoznavanje sa sustavom javnih prihoda suvremenih država. Imovina i oporezivanje imovine: Oporezivanje imovine i ustavno pravo vlasništva. Određenje imovine. Načela. Oblici imovinskih poreza. Opravdanje oporezivanja imovine. Problemi utvrđivanja i naplate poreza na imovinu. Fiskalna uloga imovinskih poreza. Poredbeni prikaz oporezivanja imovine. Hrvatski sustav oporezivanja imovine. Oporezivanje nasljedstva i darova:Pravna priroda poreza na nasljedstva i darove. Osnovna obilježja poreza na nasljedstva i darove. Oblici poreza na nasljedstva i darove. Fiskalna uloga. Europsko pravo i oporezivanje nasljedstva i darova. Poredbeni prikaz postojećih sustava oporezivanja nasljedstva i darova. Hrvatski sustav oporezivanja nasljedstva i darova: Oporezivanje naslijeđenih ili na dar primljenih nekretnina. Oporezivanje naslijeđenih ili na dar primljenih ostalih oblika imovine porezom na nasljedstva i darove. Kritički osvrt na postojeći sustav oporezivanja nasljedstva i darova.

Obvezna literatura:
Mijatović, Nikola: Oporezivanje imovine s posebnim osvrtom na oporezivanje nasljedstva i darova, Pravni fakultet, Zagreb, 2004.
Mijatović, Nikola: Oporezivanje imovine – da ili ne, Računovodstvo, revizija i financije, 11/2007., str. 110. – 115.
Mijatović, Nikola: Oporezivanje prometa nekretnina u Hrvatskoj, u zborniku radova: Nekretnine u pravnom prometu – aktualna pitanja zakonodavstva i pravne prakse – 2008., Inženjerski biro, Zagreb, 2008., str. 368.-397.
Mijatović, Nikola/Perić, Renata: Poreznopravni aspekti prometa nekretnina u Republici Hrvatskoj, Zbornik radova „Aktualnosti građanskog i trgovačkog zakonodavstva i pravne prakse“ (Šesto međunarodno savjetovanje u organizaciji Pravnog fakulteta Sveučilišta u Mostaru i Sveučilišta u Splitu), Mostar, 2008., str. 337.-348.
Zakon o financiranju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesor je naglasio njegovu knjigu iz 2004.godine kao ispitnu literaturu.Ispit je usmeni.Predavanja nisu obavezna.
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvija nema, ispit je isključivo usmeni. A što se tiče literature on je samo naveo tu svoju knjigu i ništa drugo, tako da očito je samo to literatura. ;)
 

MONIKA BOR

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolokvija nema, ispit je isključivo usmeni. A što se tiče literature on je samo naveo tu svoju knjigu i ništa drugo, tako da očito je samo to literatura. ;)
spomenuo je još i nekakve članke, ali tog nema puno.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imovinski porezi

Obvezna literatura:
Mijatović, Nikola: Oporezivanje imovine s posebnim osvrtom na oporezivanje nasljedstva i darova, Pravni fakultet, Zagreb, 2004.
Mijatović, Nikola: Oporezivanje imovine – da ili ne, Računovodstvo, revizija i financije, 11/2007., str. 110. – 115.
Mijatović, Nikola: Oporezivanje prometa nekretnina u Hrvatskoj, u zborniku radova: Nekretnine u pravnom prometu – aktualna pitanja zakonodavstva i pravne prakse – 2008., Inženjerski biro, Zagreb, 2008., str. 368.-397.
Mijatović, Nikola/Perić, Renata: Poreznopravni aspekti prometa nekretnina u Republici Hrvatskoj, Zbornik radova „Aktualnosti građanskog i trgovačkog zakonodavstva i pravne prakse“ (Šesto međunarodno savjetovanje u organizaciji Pravnog fakulteta Sveučilišta u Mostaru i Sveučilišta u Splitu), Mostar, 2008., str. 337.-348.
Zakon o financiranju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave
Jeste li nabavili svu ovu literaturu? Knjigu znam da vjerojatno jeste... Zanima me literatura navedena ispod njegove knjige- gdje to nabaviti? Hvala :)
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jeste li nabavili svu ovu literaturu? Knjigu znam da vjerojatno jeste... Zanima me literatura navedena ispod njegove knjige- gdje to nabaviti? Hvala :)
Pa gore je netko napisao da je samo njegova knjiga ispitna literatura :/
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa gore je netko napisao da je samo njegova knjiga ispitna literatura :/
I nakon toga kolegica MONIKA BOR je napisala da je spomenuo još nekakve članke pa pretpostavljam da je to taj ostali dio literature :confused:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo dvije obavijesti:


1. IMOVINSKI POREZI – nadoknada predavanja – obavijest za izvanredne studente poreznog studija

Nadoknada propuštenog predavanja iz nastavnog predmeta IMOVINSKI POREZI za izvanredne studente 3.g. poreznog studija održat će su slijedećem predviđenom terminu, 17.12. (utorak) na način da će se nastava umjesto predviđena 2 školska sata održati u trajanju od 4 sata s početkom od 16:30 – 19:35, u D I/priz, G 10.


2. Vježbe iz nastavnog predmeta IMOVINSKI POREZI započinju slijedeći ponedjeljak, 2. prosinca 2013. Vježbe će se održavati do kraja semestra i to ponedjeljkom u vremenu od 15:00 – 18:15 sati, u ĆM 4, dvorana IV.

Vježbama mogu prisustvovati i izvanredni studenti.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
IMOVINSKI POREZI – obavijest o odgodi vježbi

Obavještavaju se studenti da se zbog spriječenosti predavača vježbe iz nastavnog predmeta IMOVINSKI POREZI predviđene za ponedjeljak, 2.12. odgađaju. Novi termini biti će naknadno oglašeni.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bio sam na predavanju u utorak,mijatović je rekao da ove stranice treba naučiti za ispit:1-76,85-153 i 253-do kraja knjige.Ispit je usmeni,u siječnju bi trebale početi vježbe al ne znam kad točno.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo nekih pitanja koja su bila u mojoj grupi:
podjela državnih prihoda, oblici imovinskih poreza, povijest imov.poreza, navesti i objasniti 2 osnovna načela oporezivanja, objasniti poreze na tvrtku ili naziv, na korištenje javnih površina, porez na automate za zabavne igre, objasniti kontrolnu ulogu poreza
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Literatura je samo Mijatović, Nikola: Oporezivanje imovine s posebnim osvrtom na oporezivanje nasljedstva i darova, Pravni fakultet, Zagreb, 2004. ... Profesor je skrpz ugodan dosta je velika prolaznost naravno mora se naucit... ja sam dobila 4 ;) učila sam tjedan dana
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks