AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Hoćete li upisivati diplomski?

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
+2 su meni prikladnije za neku diferenciranu naobrazbu. Primjerice Studij za međunarodne odnose ima veoma zanimljive kolegije prilično kongenijalne s upravnim studijem. Hint: eu birokracija.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
http://www.diplomacija.hr/?str=sves_skolarina
cijena za dvije godine 78.000,00 kuna, a da se zaposliš u diplomaciji moraš imati ne vezu, nego moraš imati vezetinu...i ta mjesta uvijek dobivaju stranački kadrovi kojih se njihove stranke žele riješiti...
moje skromno mišljenje je da ovih cca. 16.000,00 na našem specijalističkom za dvije godine ima veću vrijednost...
puno isplativije od šverca droge je ljudima uzimati lovu od školarina za diplome koje nemaju nikakvu vrijednost u praksi...zato i postoji takva inflacija veleučilišta, visokih škola, međunarodnih studija i sl.
no tko voli nek izvoli...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
cijena za dvije godine 78.000,00 kuna,
:wtf: :shock: :surprised:

Da mi je znati nekoga tko je iskeširao tolike novce, pa ga moliti da mi objasni koja će to stručna znanja i vještine dobiti te kad i gdje će naplatiti investiciju od 78t kn. :thinking:

P.S. Hajdemo se svi potruditi oko ankete, pa da barem 200 ljudi na nju odgovori kako bi dobili razmjerno relevantan uzorak?
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=LOMOqjjhBVY[/ame]

I Papa njihovim studentima želi dobrodošlicu, prostorije su im u vlasništvu Katoličke crkve, dekan dr. Ivo Šlaus je bivši zastupnik SDP-a u Saboru RH, slikali su se sa Josipovićem...
Pogledaj popis predmeta:
http://www.diplomacija.hr/?str=specijalisticki_studij
Kakvo branje love...
Radim u poreznoj upravi i ovo bih nazvao porez na budale po stopi od 150 %...
Kažem, dilanje droge i trgovina oružjem se ne isplati više uopće, ovakve institucije su prije svega legalne i omogućavaju takav profit da je gosp. Todorić amater i početnik...
 

eva5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da mi netko garantira posao u diplomaciji još bi i riskirala školarinu. Čak bi upisala i kineski jezik :razz:. Al mislim da je sve to predodređeno za neku hoh "zlatnu mladež" a ne za nas budale koje štrebamo štrebamo, nemožeš dobiti posao ili teško dobiješ posao, i onda dobiš plaču 4000 kn, i još si sretan radi toga
 

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma kakav prosjek, ne vjerujem da budu to napravili.. Njima je bitno da se plaćaju školarine.. Prosjek ko uvjet bi im odvukao hrpu studenata..
 

Sanjek

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prije dvije godine mi je jedan prijatelj upisao specijalistički (prije toga je završio TVZ) i rekao mi je kako su i oni imali kao uvjet prosjek 3,0, ali s obzirom na činjenicu da je školarina nekih 16,000 kn (a tako će vjerojatno biti i kod nas) taj prosjek uopće nisu gledali, upisivali su se i oni s manjim prosjekom ako su imali novaca, mislim čak da su prošle godine taj uvjet ukinuli
Osobno smatram kako zbog visine školarine ni neće biti prevelika navala jer nažalost nisu svi u mogućnosti to isfinancirati.
 

minka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
znam da se na drugim fakultetima tražio prosjek ocjena pr.novinarstvo bratić mi treba diplomirati...al brate 16000kn..pa ko to može platiti...izgleda da će to postati privilegij za one dubljeg džepa...dok sam bila mlađa i nadobudnija nisam vjerovala kad su mi neki profesori govorili da će obrazovanje biti privilegij a ne pravo...ali eto kako čovjek stari polako gubi ideale...nije mi samo jasno sta se dobiva za tih 16000kn?bolji uvjeti studija,praksa,kvalitetnija predavanja...koliko sam shvatila predavat će nam isti profesori kao i do sada,ispiti će se održavati kao i do sada,u istim prostorijama...ne kužim kako su došli do te cifre...znam samo da ko bude htio ići dalje morat će se ili uvaliti u kredit ili u minus...
 

baloncic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znam da se na drugim fakultetima tražio prosjek ocjena pr.novinarstvo bratić mi treba diplomirati...al brate 16000kn..pa ko to može platiti...izgleda da će to postati privilegij za one dubljeg džepa...dok sam bila mlađa i nadobudnija nisam vjerovala kad su mi neki profesori govorili da će obrazovanje biti privilegij a ne pravo...ali eto kako čovjek stari polako gubi ideale...nije mi samo jasno sta se dobiva za tih 16000kn?bolji uvjeti studija,praksa,kvalitetnija predavanja...koliko sam shvatila predavat će nam isti profesori kao i do sada,ispiti će se održavati kao i do sada,u istim prostorijama...ne kužim kako su došli do te cifre...znam samo da ko bude htio ići dalje morat će se ili uvaliti u kredit ili u minus...
ne kužim čemu toliko drame oko školarine..na jako puno državnih fakulteta je specijalistički skuplji. Primjer zdravstveno veleučilište-2 godine 40 000 kuna,TVZ 2 godine pa negdje 33 000 kn a naprimjer baltazar u zaprešićiu privatni fax( specijalistički 38 000 kn,veleučilište velika gorica isto privatni jeftiniji imaju jednu god specijalističkog koja dođe 17 000 kn ). Javna uprava i pravo su među jeftinijim fakultetima. Ne mogu vjerovat da ste toliko neupućeni.Stalno kukate da želite + 2 a niko na njih ne bude išao. Nemojte m krivo shvatit ovo nit je vrijeđanje niti napad na nečije financijske mogućnosti nego zaista otvorite stranicu bilo kojeg fakulteta i pogledajte školarine
 

minka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ne kužim čemu toliko drame oko školarine..na jako puno državnih fakulteta je specijalistički skuplji. Primjer zdravstveno veleučilište-2 godine 40 000 kuna,TVZ 2 godine pa negdje 33 000 kn a naprimjer baltazar u zaprešićiu privatni fax( specijalistički 38 000 kn,veleučilište velika gorica isto privatni jeftiniji imaju jednu god specijalističkog koja dođe 17 000 kn ). Javna uprava i pravo su među jeftinijim fakultetima. Ne mogu vjerovat da ste toliko neupućeni.Stalno kukate da želite + 2 a niko na njih ne bude išao. Nemojte m krivo shvatit ovo nit je vrijeđanje niti napad na nečije financijske mogućnosti nego zaista otvorite stranicu bilo kojeg fakulteta i pogledajte školarine
da to su privatni fakulteti...svjesni smo mi da su cijene na drugim fakultetima i veće ali oni za razliku od nas imaju hrpu vježbi,prakse,terenskog rada itd pa mi je i jasno zasto to toliko košta...nisam to shvatila kao napad na financijske mogućnosti već sam se samo pitala sta se za te novce dobiva?daj Bože da obuhvaća više prakse ili vježbi to bi bilo super..bilo bi lijepo da ima bar na te 2god vise prakse a manje teorije...ovako 16000kn je puno ako će nam pružiti ovo što smo imali i do sad..to je bar moje mišljenje...upućena sam u školarine na drugim fakultetima ali sam također upućena i sta ona obuhvaća možda bi se vi trebali malo bolje informirati prije nego sto se počnete razbacivati cijenama na drugim fakultetima i pri tom se probajte ograničiti na državne a ne privatne fakultete
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Cijena specijalističkih diplomskih studija javne uprave na državnim fakultetima:

Pravni fakultet u Osijeku (2 godine - stječe se 120 ECTS bodova) - 22.000,00 kn (11.000,00 po godini)

Pravni fakultet u Rijeci (1 godina - stječe se 60 ECTS bodova) - 10.000,00 kn (podaci za ak. god. 2011/2012)

Pravni fakultet u Splitu (1 godina - stječe se 60 ECTS bodova) - 8.000,00 kn (podaci za ak. god. 2010/2011)

Koliko je meni poznato, svi se ovi programi izvode prema izvedbenim programima za izvanredne studente što u konkretnim primjerima osoba s kojima sam razgovarala znači: minimalni odlasci na predavanja, konzultacije putem mailova, ispunjavanje većine obveza kroz seminare, gotovo nikakva praksa/terenski rad...

Mislim da su bilo kakva nagađanja o tome kolika će cijena specijalističkog na PFZG bespredmetna jer - cijena će biti točno onakva kakvom ju odrede. And there is nothing we can do about it...:rolleyes:

Iako, osobno ne vidim razloga zašto se ne bi mogli naći u ovom rasponu od 8.000,00 do 11.000,00 kn po godini.:hmmm:
 

martina_sk

Administrator
da to su privatni fakulteti.
na tehničkom veleučilištu specijalistički je negdje 25 000 mislim, ali kao što kažeš on ima puno prakse i vježbi, al i dalje ne bi trebalo biti tako skupo jer je državni faks.
vidjet ćemo cijenu za naš specijalistički...
 

minka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Cijena specijalističkih diplomskih studija javne uprave na državnim fakultetima:

Pravni fakultet u Osijeku (2 godine - stječe se 120 ECTS bodova) - 22.000,00 kn (11.000,00 po godini)

Pravni fakultet u Rijeci (1 godina - stječe se 60 ECTS bodova) - 10.000,00 kn (podaci za ak. god. 2011/2012)

Pravni fakultet u Splitu (1 godina - stječe se 60 ECTS bodova) - 8.000,00 kn (podaci za ak. god. 2010/2011)

Koliko je meni poznato, svi se ovi programi izvode prema izvedbenim programima za izvanredne studente što u konkretnim primjerima osoba s kojima sam razgovarala znači: minimalni odlasci na predavanja, konzultacije putem mailova, ispunjavanje većine obveza kroz seminare, gotovo nikakva praksa/terenski rad...

Mislim da su bilo kakva nagađanja o tome kolika će cijena specijalističkog na PFZG bespredmetna jer - cijena će biti točno onakva kakvom ju odrede. And there is nothing we can do about it...:rolleyes
Iako, osobno ne vidim razloga zašto se ne bi mogli naći u ovom rasponu od 8.000,00 do 11.000,00 kn po godini.:hmmm:
tim jos gore...toliko novaca u biti za teoriju...svatko ima pravo na svoje mišljenje ali je meni to puno...samo se pitam na temelju čega se dolazi do tog izračuna...smatram da ako će to koštati toliko trebali bi ponuditi nešto više od predavanja i 4 dana prakse kao do sad...i slažem se da će je oni odrediti(cijenu)koliko je već odrede i da mi tu ništa ne možemo...bit će takva kakva će biti i ko mogne plaćati ići će dalje...ali evo i ovo je mjesto na kojem se neke stvari mogu propitivati
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks