AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Europsko porezno pravo

forum

<i>automatski bot</i>
Europsko porezno pravo

Uvod. Porezi u Ugovoru o Europskoj uniji i u Ugovoru o funkcioniranju Europske unije; integracijska osnova. Opće porezno pravo EU i međunarodno porezno pravo: negativna integracija. Europska integracijska porezna politika. Carinski zakonik Europske unije. Harmonizacija poreza na dodanu vrijednost i trošarina. Oporezivanje dohotka. Oporezivanje transakcija (Capital Duty). Direktiva o matičnom i zavisnom društvu i Direktiva o spajanjima. Oporezivanje dobiti. Arbitražna konvencija.
Direktiva o kamatama i autorskim naknadama. Direktiva o kamatama na štednju. Uzajamna suradnja kod utvrđivanja i naplate poreza.

Obvezna literatura:
Arbutina, Hrvoje, Europsko porezno pravo, predavanja, Power Point prezentacije
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali moze netko reci o cemu je bilo rijeci na uvodnom predavanju,dali postoje kolokviji,literatura?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nema kolokvija, ima kao predrok u 5mj koji je pismeni..inace je ispit usmeni.
Literatura: osnove međ.prava 3.dio 2007g., clanci na katedri(repozitorij),
Zakon o porezu na dobit(čl 20.a-20.r, 31.a-31.e), OPZ(čl 172-205) ,
Osnove prava EU 2.izdanje(Rodin, Ćapeta)
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam koliko knjiga ima stranica,nemam je doma.samo sam si kopirao treće poglavlje koje je potrebno za ispit.zakone i ostalo ću nabaviti ovaj tjedan.
Izgleda da će ipak biti 2 kolokvija:
RASPORED PARCIJALNIH ISPITA (RED I IZVANREDNI STUDENTI):

- 1. Parc. ispit: 5. svibnja 2014, dvorana: bit će naknadno određena, literatura: ispitni materijal će biti objavljen u repozitoriju 3. godine studija, najkasnije do 18. travnja;

- 2. parc. ispti: 19. svibnja o.g., dvorana: isto kao gore, literatura: Lončarić Horvat, Arbutina, Osnove međunarodnog poreznog prava, Narodne novine, Zagreb, III dio (direktive EU - oporezivanje dobiti).

- usmeni ispit - nakon 2. parcijalnog ispita, termin će biti naknadno određen.

http://www.pravo.unizg.hr/veleuciliste/studij/strucni_porezni_studij?@=6nr3#news_22742
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li je za prvi kolokvij literarura samo ona koja se nalazi u repozitoriju ili jos nesto dodatno?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li je za prvi kolokvij literarura samo ona koja se nalazi u repozitoriju ili jos nesto dodatno?
da to je literatura za prvi kolokvij,u ponedjeljak je zadnje predavanje prije kolokvija,valjda će reći u koliko sati je točno kolokvij i gdje?:thinking:
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel može netko napisati kompletnu literaturu za ispit i točno koje stranice, članci i slično??
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel može netko napisati kompletnu literaturu za ispit i točno koje stranice, članci i slično??
Literatura za ispit:

Lončarić,Lugarić,Arbutina:Osnove međunarodnog poreznog prava stranice od 283-307.
Arbutina: Direktiva o matičnom i zavisnom društvu
Arbutina :Mobilnost radne snage unutar država članica EU i primjena ugovora o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja
Zakon o porezu na dobit čl 20.a-20.r, 31.a-31.e), OPZ(čl 172-205) ,
Ćapeta,Rodin:Osnove prava Europske unije 2.izmijenjeno i dopunjeno izdanje,Narodne novine 2011.godina

članci od profesora Arbutine se mogu naći na katedri Financijsko pravo i financijska znanost u repozitoriju.

http://www.pravo.unizg.hr/fpfz
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ćapeta,Rodin:Osnove prava Europske unije 2.izmijenjeno i dopunjeno izdanje,Narodne novine 2011.godina

od kuda do kuda treba tu knjigu?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ćapeta,Rodin:Osnove prava Europske unije 2.izmijenjeno i dopunjeno izdanje,Narodne novine 2011.godina

od kuda do kuda treba tu knjigu?
ne znam stranice za tu knjigu,rekao je da treba samo par prvih poglavlja,pošalji mu mail
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks