AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Engleski jezik IV.

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Shema je poznata: potpisuje se na predavanjima, smije se izostati najviše 3 puta, a u protivnom se mora donijeti neka ispričnica! Krajem 5 mj. ima predrok za one koji budu redovito dolazili na predavanja!

Prezentacije iz engleskog IV pomoću kojih je lakše spremiti ispit stavio sam u našu skriptarnicu pa ih možete skinuti! :wink:
Hvala kolegici *AK*!

Evo kak je izgledao predrok kod prof.Husinec:

1 zadatak je bila gramatika: pasiv (2 rečenice) i vremena, tj. trebalo je staviti ponuđene glagole u prezent ili perfekt (6 rečenica).
2 zadatak je bio prijevod poreznih termina sa hrvatskog na engleski, a u 3 zadatku je bilo obrnuto (cca 6 izraza u svakom zadatku).
4 zadatak je bio tekst u koji je trebalo ubaciti ponuđene riječi (cca 8), s time da je jedna riječ namjerno bila viška.
U 5 zadatku su bile 3 rečenice u kojima su na mjestima bile prazne crte, ali bez ponuđenih riječi ili glagola, pa je trebalo nadopisati.

Uglavnom, usmeni je odmah nakon što pročita rezultate pismenog! Za usmeni fakat treba dobro naučiti sve lekcije iz one skripte koju nam je dala, jer vam postavi po nekoliko pitanja iz svake lekcije! Sretno svima!

BTW, oni koji nisu dolazili na predavanja ne mogu dobiti potpis, tj. moraju napisati seminarsku radnju na 3-4 strane na neku temu vezanu uz lekcije koje smo radili, ali ne smiju biti teme iz skripte!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Obavijesti s današnjeg predavanja: knjiga prof. Marijane Javornik-Čubrić (English for tax administration study) može se kupiti u našoj skriptarnici i košta 28 kn!

Bit će kolokvij za one koji će redovito dolaziti na predavanja i potpisivati se! Prof. je pokazala program po kojem ćemo raditi i da napomenem, imat ćemo i kolokvij, tj. predrok!
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Samo da pohvalim profesoricu Javornik-Čubrić..to je tako drago i veselo stvorenje, da dan ne može biti loš kad nju vidite..
Stvarno je puna optimizma koji širi oko sebe...da je barem više takvih ljudi:)
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Citat:
diridonda: Pregled postova
jel postoji skripta ili nekaj za eng. IV, od ove nove knjižice od 30 str.? mislim, kaj treba znat? jel isti princip na ispitu? pročitat, prevest..ili?
hvala.

dakle??
molim samo razumljive odgovore, bez pametovanja. ako je moguće, neka me mimoiđu rečenice tipa: trebala si biti na predavanju...

onda??
nema skripte nikakve...samo ta knjiga. nema čitanja i prevođenja. takav princip nije bio ni na eng III. Čitalo se i prevodilo na prvoj godini.
ja osobno sam to riješila na predroku,ali mi je rekla jedna kolegica koja je išla baš na ispit da profesorica postavi par pitanja iz lekcija i to je to...sam pismeni trebaš proći,a za ostalo ne brini jer je profesorica skroz OK.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma znam da javornik ok profa...
a jel trebamo imati ispunjenu knjigu? tam di su prazne crtice, tebamo nadopuniti jelda?
meni se to čini teškoooo..
jel ima pismeni ili samo usmeni na ispitu?
nemoraš imati ispunjenu knjigu...ne gleda knjigu niti pita za nju. imaš pismeni i usmeni...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ova mala knjižica iz engleskog mene ubija...jel trebam sve znati iz nje ili... kak da naučim i kaj? kaj će biti na pismenom? nadopunjavanje, jelda? a na usmenom? jel ima neki dio koji posebno pita?
ko zna nek pomaže. zahvaljujem.
Ako će ti na usmenom biti prof. Husinec, provest će te kroz sve lekcije na usmenom, a kaj se pismenog tiče, imaš nekoliko zadataka (prijevod uglavnom porezno-pravnih termina s engleskog na hrvatski i obratno, nadopunjavanje, gramatika u smislu stavljanja glagola u rečenici u pravo vrijeme, if clauses itd.).
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na predroku iz engleskog je bilo super. Velika prolaznost. Prof super.
Bla su 4 zadatka na psmenom.
Prv zadatak umetanje ponuđenh rječ, drugi prjevod termina sa hrvatskog na engleski, treći prijevod rečenica sa engleskog na hrvatski i četvrti prijevod termina sa engeskog na hrvatski
Usmeni brz i bezbolan! par ptanja. mene je pitao poreznu osnovicu pdv-a, porez na dohodak, na šta ,se plaća, stope.
Jedan ispit manje =)
 

MalaMare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna netko kako izgleda ispit kod prof javornik? kakav je pismeni? ima neka najčešća pitanja na usmenom?
 

tea1401

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja mislim da sutra niti neće biti pismenog ispita kod prof.Javornik...
jer nas je malo a prošli puta kada sam polagala engleski 3 bila je ista situacija.
tako da mislim da će sutra biti samo usmeni!
 

monique91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
English for Tax Administration Study, Društveno veleučilište, Zagreb, 2009.; Units 6-9
(tu smo knjigu već imali, ostao je taj zadnji dio o Europskoj Uniji i to ćemo sad radit)
 

dora107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
namjeravam izaći na engleski 4 ali vidim da je nova profesorica pa neznam od kud učiti..jel gore navedena literatura ok? knjiga od 6-9 lekcije? a kaj sa prezentacijama,čula sam da i toga negdje ima, jer sam kod prof Matijaševića učila samo po prezentacijama...
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi jel ima netko prevedene slajdove engleski 4? Puno bi mi pomoglo :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks