AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Engleski jezik II.

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispitna literatura je:

Dunja Marija Vićan: " English for Tax Law", skripta, 2. dopunjeno izdanje, Zagreb, 2000.
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, kako da napišem "Društveno veleučilište u Zagrebu, Porezni odjel" na engleskom? Hvala unaprijed!
 

Floresita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Heej svima, jel ima netko prijevode lekcija iz skripte "English for tax law"? Ak ima koja dobra duša, nek pošalje u skriptarnicu! Thanks
 

borovnica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gdje mogu nabaviti skriptu za Engl. II? Da li ju je moguće nabaviti u nekoj od fotokopirnica blizu fakulteta?
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gdje mogu nabaviti skriptu za Engl. II? Da li ju je moguće nabaviti u nekoj od fotokopirnica blizu fakulteta?
Prošle godine se mogla kupiti u skriptarnici pravnog faksa! Ma posudi od kolega i kopiraj!
 

noname19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit je lagan! Za pismeni od gramatike treba znati if clauses, treba ih prevesti na engleski (slične rečenice smo radili na jednom satu),osnovne riječi iz tekstova tj. treba se bazirati na one sa zadnje strane skripte (mislim da je 35 stranica u skripti) i te riječi treba spojiti s prijevodom na hrvatski!

Ima još jedan zadatak gdje treba zaokružiti točno vrijeme, pretežito past i još jedan zadatak u kojem je trebalo umetnuti riječi u tekst (rječi tipa claim, entitle, impose itd.)!

Ak dobro riješiš pismeni, ideš na usmeni i ako prođeš, a nisi zadovoljan ocjenom, odgovaraš ono sto nisi znao u testu! Da ti da si pogledaš što ti je u testu krivo, pa ak netko pokraj tebe zna eng.riješi ti i dođeš kod nje pun znanja i eto :D
 

seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja nisam položila Engleski I. pa me zanima da li ja mogu polagati i Engleski I. i II. na istom roku?
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene nema na popisu za ispit, što mislite, da li bi mi priznala da se pojavim i pišem...:confused2:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene nema na popisu za ispit, što mislite, da li bi mi priznala da se pojavim i pišem...:confused2:
može biti da nisi na popisu na oglasnoj ploči,ali da si u zapisniku ako si naravno ispit prijavila. odi vidi kod tete u referadi. jer ako te nema na zapisniku ne možeš pisat ispit. jer ako ga položiš kako će ti ga upisat u indeks?a ako si BAŠ prijavila ispit-idi se buni u referadu zašto nisi na popisu
 

palchica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav!
koje djelove skripte treba znati koju nam je dao profesor??
ima li kakvih dodatnih papira?
moze li mi netko poslati sve prezentacije na mail, ne mogu otvoriti ove na pravo.hr.
hvala!
 

Tralala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ajd nek netko napiše kaj najviše pita na usmenom Matijašević? HOBS, stock exchange, taxes? nek netko napiše neka pitanja!hvala :D
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi moze netko rec kakvi su tipovi zadataka u pismenom?
Ne znam koja prof.trenutno predaje Engleski II., ali kod prof.Javornik i prof.Husinec je uvijek ista shema: prijevod porezno-pravnih termina s eng.na hrv. i obratno, gramatika (vremena), if clauses, neka pitanja vezane uz lekcije itd. Par zadačića i to je to!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks