AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Državni stručni ispit

ružmarin

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bila sam prije par mjeseci i nakon prvotnog šoka jer nisam znala kaj me čeka, ugodno sam se iznenadila :) Ima puno literature, tj zakona, a iščitavanje zakona je lakše nama nego nekom tko u životu zakon nije pročitao. Imaš posebni i opći dio, posebni se odnosi na vrstu poslova koje obavljaš,sastoji se od pismenog i usmenog dijela. Na pismenom dobiješ pitanja ili zadatak a možeš se služiti svom literaturom koju imaš, tj. doslovno prepisivati. Kod usmenih ideš od sobe do sobe u kojima odgovaraš po predmetima (Ustav, Uredsko, EU, Službeničko...)
Pitanja koja su na stranicama Ministarstva su i više nego dovoljnja jer samo po njima pitaju. Za višu i visoku ima više pitanja, ali našu cijelu grupu pitali su samo po pitanjima za SSS, tipa nekog za SSS pita nabroji tijela Eu(Vijeće, Parlament itd.), a onog s VSS pita objasni Parlament. Gradiva je stvarno puno, ali ispitivači ne cjepidlače ako vide da si učio i ne moraš znati sve od A do Ž kao na našem faksu..
Vezano uz A do Ž napamet, bila sam na jednoj radionici Ministarsva o primjeni ZUP-a u praksi, i dokazala sama sebi ono što sam si uvijek govorila da se Zakoni ne uče napamet, nego se njima moramo znati služiti! Nadam se da će jednom na našem divnom faksu naučiti da nas moraju učiti praksi, jer koja mi je korist znati napamet debilne članke zakona i ostala nabrajanja na nekim drugim predmetima, ako to neznam primjeniti u praksi. Sramota je da ljudi završavaju ovo a ne znaju napisati jedno obično rješenje ili zaključak!
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege,nakon sto zavrsimo 3 godine i ako ne planiram upisivati specijalisticki,mogu li onda ici na polaganje drzavnog strucnog ispita?
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege,nakon sto zavrsimo 3 godine i ako ne planiram upisivati specijalisticki,mogu li onda ici na polaganje drzavnog strucnog ispita?
Moras prvo"odstazirati" godinu dana u nekom javnopravnom tijelu ili se zaposliti u istom. E onda tek polazes drzavni strucni ispit.
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moras prvo"odstazirati" godinu dana u nekom javnopravnom tijelu ili se zaposliti u istom. E onda tek polazes drzavni strucni ispit.
Aha,znaci prvo obaviti ono strucno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa i onda na strucni ispit. Hvala kolega :)
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege,nakon sto zavrsimo 3 godine i ako ne planiram upisivati specijalisticki,mogu li onda ici na polaganje drzavnog strucnog ispita?
Moras prvo"odstazirati" godinu dana u nekom javnopravnom tijelu ili se zaposliti u istom. E onda tek polazes drzavni strucni ispit.
Aha,znaci prvo obaviti ono strucno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa i onda na strucni ispit. Hvala kolega :)
Tako je! :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks