AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne struke

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
...viša stručna sprema je u totalnom kurcu... da oprostite.
da oprostiš zaboravio si dodati i šupak.:cool:

p.s. evo nam još jedan u dupe.

http://www.sabor.hr/prijedlog-zakona-o-izmjenama-i-dopunama-zakona0050

20. stranica, iznad čl.31

"Poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila: a) sveučilišni diplomski studij pravne struke, b) specijalistički diplomski stručni studij javne uprave ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a) ovoga stavka, c) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točaka a) i b) ovoga stavka."

izvor: hrvatski sabor
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Jeste li ste našli posao nakon diplome?

da oprostiš zaboravio si dodati i šupak.:cool:

p.s. evo nam još jedan u dupe.

http://www.sabor.hr/prijedlog-zakona-o-izmjenama-i-dopunama-zakona0050

20. stranica, iznad čl.31

"Poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila: a) sveučilišni diplomski studij pravne struke, b) specijalistički diplomski stručni studij javne uprave ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a) ovoga stavka, c) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točaka a) i b) ovoga stavka."

izvor: hrvatski sabor
Sažetak prije Sabora:

javna rasprava povodom izmjena Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi bila je otvorena od 18. rujna do 4. listopada 2014. godine.
U tekstu, dostupnom prilikom javne rasprave, između ostalog bilo je predviđena sljedeća izmjena:
Članak 27.
Stavak 16. mijenja se i glasi:
''(16) Poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički stručni studij javne uprave odnosno stručni studij upravne struke.''

Važeći članak 105. stavak 16. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi glasi:
''(16) Poslove tajnika može obavljati osoba koja ima završen sveučilišni diplomski studij pravne, odnosno stručni studij upravne struke.''

Izvješće o provedenom savjetovanju o Nacrtu prijedloga Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi objavljeno je 21. listopada na web stranici MZOS-a.

U očitovanju zainteresirane javnosti o Nacrtu nije bilo primjedbi na predloženi stavak 16.

Na web stranici Hrvatskog sabora objavljen je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, s Konačnim prijedlogom zakona.

U navedenom Prijedlogu stavak 16. promijenjen je i glasi:
Članak 30.
"(16) Poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila:
a) sveučilišni diplomski studij pravne struke,
b) specijalistički diplomski stručni studij javne uprave ako se na natječaj ne javi osoba
iz točke a) ovoga stavka,
c) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz
točaka a) i b) ovoga stavka."

U obrazloženju Predlagatelj navodi sljedeće:
''Stavkom 16. propisuje se da poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički diplomski stručni studij javne uprave, ako se na natječaj ne javi osoba koja je završila sveučilišni diplomski studij pravne struke ili osoba koja je završila preddiplomski stručni studij upravne struke ako se na natječaj ne jave prethodno navedene osobe.''

Znači procedura nije poštovana, nema valjanog obrazloženja zašto se ide u izmjenu i specijalisti javne uprave su diskriminirani u odnosu na magistre prava.

Sekcija prvostupnika javne uprave pri Institutu za javnu upravu obratila se Saboru s apelom da se navedena odredba izmjeni u onu koju je predložilo Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta u javnoj raspravi.

Ako Sabor usvoji ove promjene, to će biti zadnji čavao u lijesu zapošljivosti upravnog kadra.

U ovome trenutku da sam student javne uprave bez posla, definitivno bih se prebacio na pravni studij (ne nužno u Zagrebu).
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Jeste li ste našli posao nakon diplome?

izgleda da je nekome jako dosaaaaadnoooooooooo ili mu je naša struka trn u oku. koja su ovo pobogu sranja?
ne da se radi o diskriminaciji, nego se radi o sranju nekog debila koji pojima nema o tome što naša struka znači, kako izgleda posao tajnika, a to svakako nije lakiranje noktiju i čohanje hemeroida pod pauzom.

ma znate kaj, pišite me v rit sad sam stvarno ljuta. sjašite nam s leđa bagro jedna lijena, ne znate upalit niti kompijuter, a tu krojite ljudima sudbinu. gamad!

ja sam vrijedna jednako kao dipl.pravnik ili specijalist!
sve ste sjebali, dajte još do kraja molim vas!
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Jeste li ste našli posao nakon diplome?

Sažetak prije Sabora:

javna rasprava povodom izmjena Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi bila je otvorena od 18. rujna do 4. listopada 2014. godine.
U tekstu, dostupnom prilikom javne rasprave, između ostalog bilo je predviđena sljedeća izmjena:
Članak 27.
Stavak 16. mijenja se i glasi:
''(16) Poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički stručni studij javne uprave odnosno stručni studij upravne struke.''

Važeći članak 105. stavak 16. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi glasi:
''(16) Poslove tajnika može obavljati osoba koja ima završen sveučilišni diplomski studij pravne, odnosno stručni studij upravne struke.''

Izvješće o provedenom savjetovanju o Nacrtu prijedloga Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi objavljeno je 21. listopada na web stranici MZOS-a.

U očitovanju zainteresirane javnosti o Nacrtu nije bilo primjedbi na predloženi stavak 16.

Na web stranici Hrvatskog sabora objavljen je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, s Konačnim prijedlogom zakona.

U navedenom Prijedlogu stavak 16. promijenjen je i glasi:
Članak 30.
"(16) Poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila:
a) sveučilišni diplomski studij pravne struke,
b) specijalistički diplomski stručni studij javne uprave ako se na natječaj ne javi osoba
iz točke a) ovoga stavka,
c) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz
točaka a) i b) ovoga stavka."

U obrazloženju Predlagatelj navodi sljedeće:
''Stavkom 16. propisuje se da poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički diplomski stručni studij javne uprave, ako se na natječaj ne javi osoba koja je završila sveučilišni diplomski studij pravne struke ili osoba koja je završila preddiplomski stručni studij upravne struke ako se na natječaj ne jave prethodno navedene osobe.''

Znači procedura nije poštovana, nema valjanog obrazloženja zašto se ide u izmjenu i specijalisti javne uprave su diskriminirani u odnosu na magistre prava.

Sekcija prvostupnika javne uprave pri Institutu za javnu upravu obratila se Saboru s apelom da se navedena odredba izmjeni u onu koju je predložilo Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta u javnoj raspravi.

Ako Sabor usvoji ove promjene, to će biti zadnji čavao u lijesu zapošljivosti upravnog kadra.

U ovome trenutku da sam student javne uprave bez posla, definitivno bih se prebacio na pravni studij (ne nužno u Zagrebu).
Kolegice i kolege. Žao mi je što sam tek sada doznao za ovaj post i što je moj odgovor malo dulji, ali okolnosti slučaja to zahtjevaju.
Proučio sam važeći Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, koji između ostaloga u čl. 105. st.2 propisuje da na poslovima tajnika može raditi osoba koja je završila sveučilišni studij pravne struke (dipl. iur/mag. iur), odnosno osoba koja je završila stručni studij upravne struke (bacc.pub.admin.).
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta podnosi prijedlog Zakona o izmjenama i dopunama navedenog Zakona, te navodi da poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila sveučilišni studij pravne struke (300 ECTS), osoba koja je završila specijalistički diplomski stručni studij (300 ECTS), odnosno osoba koja je završila stručni studij upravne struke (180 ECTS). Ovakav prijedlog čini se opravdan i logičan iz razloga što će osobe koje su stekle stručni naziv specijalist javne uprave moći konkurirati za radno mjesto tajnika škole.
Problem dolazi prilikom otvaranja javne rasprave u kojoj sudjeluju zainteresirane fizičke i pravne osobe sa svojim prijedlozima glede izmjene Zakona. U toj raspravi netko iznosi prijedlog da se za poslove tajnika u školama mogu prijavljivati sve gore navedene osobe, ali u određenom redoslijedu. Znači prvo magistri prava, tek onda specijalisti javne uprave i tek na kraju prvostupnici javne uprave (upravni pravnici). Moram priznati da me ovo podsjeća na nasljedne redove. Inače u dosadašnjoj praksi na radna mjesta tajnika se u pravilu uvijek javlja 5-8 mag.iur., što će prihvaćanjem ovakvog Zakona u potpunosti zatvoriti vrata specijalistima javne uprave, a pogotovo prvostupnicima.
Ono što mi ostaje nejasno je obrazloženje ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta nakon provedene javne rasprave,odnosno zašto je takav prijedlog usvojen, jer su objavili dokument koji sadrži obrazloženja samo na one prijedloge koji nisu usvojeni (http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13450&sec=3576)

U javnoj raspravi sudjelovao je i Pučki pravobranitelj kao središnje tijelo za suzbijanje diskriminacije koji kaže sljedeće:

Posebno podržavamo izmjenu stavka 16. članka 105. kojom će se, vezano uz propisivanje uvjeta za obavljanje poslove tajnika škole, izvršiti usklađivanje sa bolonjskim sustavom visokog obrazovanja, te će na poslovima tajnika školske ustanove moći raditi i osobe sa završenim specijalističkim diplomskim stručnim studijem javne uprave koje će sukladno razini stečenog obrazovanja dobiti odgovarajući koeficijent za izračun plaće.


Zatim, kolege su napisale da je sekcija prvostupnika reagirala i uputila apel Hrvatskom saboru, što je za svaku pohvalu s njihove strane. Međutim smatram da bi daleko veći efekt bio postignut da je prigovor uputio sam Institut za javnu upravu. Utoliko više što u Odboru za zakonodavstvo, a koje je u ovom slučaju bilo nadležno za ovaj Zakon, sjede i dva sveučilišna profesora Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. 02.12.2014. na održanoj sjednici Odbora, Prijedlog Zakona je jednoglasno usvojen sa samo jednim amadmanom koji se ne odnosi na obavljanje poslova tajnika (http://www.sabor.hr/izvjesce-odbora-za-zakonodavstvo-o-prijedlogu-0163)



Konačni prijedlog Zakona izgleda ovako:

Poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila:
a) sveučilišni diplomski studij pravne struke,
b) specijalistički diplomski stručni studij javne uprave ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a) ovoga stavka,
c) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točaka a) i b) ovoga stavka.

Kako sada stvari stoje izgleda da će Konačni prijedlog Zakona biti ipak usvojen u ovom obliku, koji je diskriminirajući, upravo zbog činjenice što se daje prednost jednoj struci u odnosu na drugu, jer u međuvremenu opis poslova na tim radnim mjestima nije promijenjen te ne traži kompentencije koje bi trebalo stupnjevati kandidate u pogledu struke. Jedina nada koja ostaje je da će se u dogledno vrijeme isti Zakon ponovno mijenjati, jer se mijenja svake godinu – dvije, pa da se proba izmjeniti ili da se ovakva odredba Zakona pokuša srušiti na Ustavnom sudu putem Pučkog pravobranitelja. Ono što je zastrašujuće, da bi za neko vrijeme mogao se pojaviti netko sa inicijativom da se ovo prenese i na cijelokupnu upravu.

Svi znamo da se u praksi prednost pri zapošljavanju daje pravnicima, ali ako se takva praksa još i ozakoni, studij Javne uprave bi trebalo ugasiti jer više kao takav neće imati smisla.

Ukoliko je netko od kolega voljan sudjelovati protiv ovakve diskriminacije, jer ćemo ovo svi uskoro osjetiti na vlastitoj koži, slobodno neka me kontaktira na pp.

Pozdrav.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Jeste li ste našli posao nakon diplome?

Problem dolazi prilikom otvaranja javne rasprave u kojoj sudjeluju zainteresirane fizičke i pravne osobe sa svojim prijedlozima glede izmjene Zakona. U toj raspravi netko iznosi prijedlog da se za poslove tajnika u školama mogu prijavljivati sve gore navedene osobe, ali u određenom redoslijedu.
Kolega, može li se znati od kud Vam ova informacija?

Koliko znam, ova odredba je ugurana u tekst zakona nakon završetka javne rasprave. Dakle, potajno, podmuklo i bezobrazno.

Kolega Miklja je slučajno naišao na tekst konačnog prijedloga zakona na web stranici Sabora te uočio ovu nepravdu.

naravno. ti si pretpostavljam radio na tom radnom mjestu, pa sve znaš.
ajde ne pričaj ne gluposti.
dođi kod mene na posao, pa ćeš vidjeti kao izgleda jedan radni dan tajnice u školi.
zato ne trekeljaj.
Mimi, kolega vjerojano ni ne zna što je ''javna uprava''. Znamo da se dosta ljudi voli praviti pametnima, pa onda on tebe pita jesi radila u privatnom sektoru i znaš li kako se tamo radi, a da pritom nonšalantno komentira rad u ''javnoj upravi'' bez da je istoj primirisao.

;)
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Jeste li ste našli posao nakon diplome?

Kolega, može li se znati od kud Vam ova informacija?

Koliko znam, ova odredba je ugurana u tekst zakona nakon završetka javne rasprave. Dakle, potajno, podmuklo i bezobrazno.

Kolega Miklja je slučajno naišao na tekst konačnog prijedloga zakona na web stranici Sabora te uočio ovu nepravdu.



Mimi, kolega vjerojano ni ne zna što je ''javna uprava''. Znamo da se dosta ljudi voli praviti pametnima, pa onda on tebe pita jesi radila u privatnom sektoru i znaš li kako se tamo radi, a da pritom nonšalantno komentira rad u ''javnoj upravi'' bez da je istoj primirisao.

;)
Kolegice, čini mi se da ste u pravu. Naime, nisam uočio da je prilikom iznošenja tijekom javne rasprave netko iznio takav prijedlog. Jedino mogu zaključiti, isto kao i vi, da je to dopunjeno naknadno na vrlo perfidan i podmukli način, te mi se čini da je taj netko iz samog ministarstva jer ne vidim tko bi mogao samostalno mijenjati nešto nakon javne rasprave, vjerojatno radna skupina ovlaštena za izradu Zakona. Inače dokument sa javne rasprave je jako širok i sadržava 225. str. (http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13434&sec=1933)

Apeliram na kolegice i kolege da se ne prepucavaju tko je radio, a tko nije u javnom ili privatnom sektoru. Jer ovo što nam serviraju, teško da ćemo više uopće negdje raditi. Veliku nadu danas mi je ulila prof. Lalić, koja kaže kako im je poznata situacija, koja je nedopustiva, te kako će se rukama i nogama boriti da ovo ne prođe u okviru IJU.

Vrijeme je da se skupimo zajedno, bez obzira da li smo zaposleni ili ne, bez obzira da li smo prvostupnici, specijalisti ili tek na 1. godini studija, te zajedničkim naporima uz potporu naših profesora pokažemo zube biroktratskim šušama, koje razmišljaju ako je jednom prošlo, proći će i drugi put.

Pozdrav svima.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Re: Jeste li ste našli posao nakon diplome?

c) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točaka a) i b) ovoga stavka.
Aktualna vlada ? gomila fukara.

Selim ovo u zasebnu temu.

Ovo u principu znači da će studij i zakonom biti okarakteriziran kao grupni prdež koji jednostavno više nema smisla čak niti za strukturu za koju je izmišljen. Ludilo.
Prvo bi trebali tražiti očitovanje, a onda ići i organizirati i prijaviti prosvjed.
U krajnjoj liniji tu odredbu Zakona bi Ustavni sud vrlo lako mogao proglasiti ništetnom.
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Jeste li ste našli posao nakon diplome?

Aktualna vlada ? gomila fukara.

Selim ovo u zasebnu temu.

Ovo u principu znači da će studij i zakonom biti okarakteriziran kao grupni prdež koji jednostavno više nema smisla čak niti za strukturu za koju je izmišljen. Ludilo.
Prvo bi trebali tražiti očitovanje, a onda ići i organizirati i prijaviti prosvjed.
U krajnjoj liniji tu odredbu Zakona bi Ustavni sud vrlo lako mogao proglasiti ništetnom.
Ne branim Vladu, ali u ovom konkretnom našem primjeru, ovo je stiglo iz ministarstva, a u Vladi i Saboru se sa svime slažu i samo dižu ruke, bez da čitaju što usvajaju.Uostalom, evo popisa ljudi koji su činili radnu skupinu koja je izradila Konačni prijedlog Zakona.

1. Zdenka Čukelj, prof., Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, voditeljica Radne skupine
2. Monika Vričko, prof., Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, članica
3. Darko Tot, dipl. soc. ped., Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, član
4. Marija Ana Zovko Tomaš, dipl. iur., Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, članica
5. Daliborka Rezo, dipl. iur., Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, članica
6. Mario Rogač, prof., Agencija za odgoj i obrazovanje, član
7. Ivo Tunjić, dipl. ing., Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, član
8. Višnja Francetić, dipl. ped., Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, članica
9. Nikica Mihaljević, prof., predsjednik HUROŠ-a, član
10. Suzana Hitrec, prof., predsjednica UHSR-a, članica
11. Sanja Šprem, prof., Sindikat hrvatskih učitelja, članica
12. Željko Stipić, prof., Sindikat zaposlenih u hrvatskom školstvu Preporod, član
13. Branimir Mihalinec, prof., Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama Hrvatske, član.

Mislim da bi trebalo sada malo pričekati, u međuvremenu zbiti redove (studenti), nakon toga se obratiti prof. Ivanu Kopriću i saslušati njegove stavove i sugestije, nakon toga u medije i kod Pučkog pravobranitelja, te eventualno na USRH.
 

fakin

Super Moderator
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

Je da cekati i onda sve tuziti i 10 godina cekati presudu, umjesto da se reagira prije donosenja zakona i samim time sprijeci takva nebuloza
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

Je da cekati i onda sve tuziti i 10 godina cekati presudu, umjesto da se reagira prije donosenja zakona i samim time sprijeci takva nebuloza
Reaigralo se. Upravo saznah da je Peđa Grbin jučer podnio amandman koji ispravlja ovu nepravdu "Amandman PEDJA GRBIN 763 3.pdf" (http://www.sabor.hr/prijedlog-zakona-o-izmjenama-i-dopunama-zakona0050)

Ostaje sada samo za vidjeti hoće li predlagatelj ovo prihvatiti...
 

mape5

Super Moderator
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

sve si mislim, čitajući te stvari kaj se tiču nas, da postoji neki viši razlog što nisam diplomirala na vrijeme. Mora da će se nešto popraviti za sljedećih 2,5 godine :)
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

sve si mislim, čitajući te stvari kaj se tiču nas, da postoji neki viši razlog što nisam diplomirala na vrijeme. Mora da će se nešto popraviti za sljedećih 2,5 godine :)
misliš 2500 godina?:cool:
 

bella kiss

pravnik?
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

A što se čudite?
Tu sam lupao o tome kako sve naše više škole valja ukinuti, jer nas zakidaju, omalovažavaju, kako kroz zapošljavanje, tako i plaće i poslove, a dijelili ste mi same minuse.
Radim u ministarstvu, imam 300 kuna veću plaću od srednje stručne spreme.
Naš je koeficijent 1.1 umanjen za onih 0,3% zbog štednje.
I dok visoka stručna sprema ima plaće s rasponom od 1,15 do 4,5 mi imamo samo tih 1,1.
I ništa ti ne vrijedi školovanje , to što si položio 22 ispita, samo 2 manje nego ovi na pravu.
Pogledajte što sam napisao o svemu i kako su me pojedinci poklapali.
Veleučilište koristi samo profesorima, svaki zarađuje barem tri puta više nego što će im zarađivati diplomci koje oni stvore, a koji ničemu ne služe.
Imam 25 godina staža, 4200 plaću, da imam 35 staža penziju bih imao 1600 kuna, što znači da bih si mogao nabaviti lončić i rezervirati red pred pučkom kuhinjom i u slobodno vrijeme ići tražiti boce.
Situacija sa višom upravnom školom je ista od osnutka, mijenja se samo nazivi struke i škole, ali vam je sve to pičkin dim.
Ne mogu reći da nemamo znanja, sve se to stječe kroz iskustvo, ali ti jednostavno ne daju.
Ovi koji imaju VSS te gledaju s visoka i ne daju da imaš ni blizu plaću njima. Od kako su te mjere štednje, plaće više i srednje stručne spreme su sve manje, dok sa visokom nije tako.
Povećavaju se koeficijenti, sve je to pravdano velikom stručnošću, nezamjenljivim kadrom, gomilaju se hijerarhije šefova, voditelja odjela, sektora, službi, savjetnika, viših savjetnika...
I dok na sudu imate dvije plaće- savjetnika i suca, oba moraju znati mnoštvo zakona napamet, u ministarstvima vi možete radni vijek odraditi na dobroj plaći poznavajuć površno par zakona i malo bolje jedan pravilnik, koji regulira rad službe u kojoj radite.
Ja bih baš volio da se sve više škole jednostavno ukinu!
Najpoštenija reforma školstva!
Nemojte misliti vi koji imate to završeno, ili vi koji tek studirate, da ćete završetkom te više upravne prosperirati!
Da li bi uopće studirali da ste stoposto znali da ćete imati 400 kuna više nego srednja stručna sprema?
To vam je surova istina, a bit će još gore!
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

Kolegice i kolege.
Na današnjem zasjedanju Hrvatskog sabora sa 107 glasova za usvojen je Konačni prijedlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovno i srednjoj školi sa usvojenim amandmanom zastupnika Peđe Grbina.

Zakonom će biti propisano da poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila:
a) sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički diplomski stručni studij javne uprave,
b) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a

Ovakvim rješenjem ispravlja se pokušaj da se specijaliste javne uprave stavi u podređeni položaj spram pravne struke.Uspjeli smo. Hvala svima koji su iskazali svoj interes za ovu temu, a posebno hvala profesorima koji su dali sve od sebe da se prvotna nepravda ispravi.
 

mape5

Super Moderator
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

Kolegice i kolege.
Na današnjem zasjedanju Hrvatskog sabora sa 107 glasova za usvojen je Konačni prijedlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovno i srednjoj školi sa usvojenim amandmanom zastupnika Peđe Grbina.

Zakonom će biti propisano da poslove tajnika može obavljati osoba koja je završila:
a) sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički diplomski stručni studij javne uprave,
b) preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a

Ovakvim rješenjem ispravlja se pokušaj da se specijaliste javne uprave stavi u podređeni položaj spram pravne struke.Uspjeli smo. Hvala svima koji su iskazali svoj interes za ovu temu, a posebno hvala profesorima koji su dali sve od sebe da se prvotna nepravda ispravi.
:palacgore:

Da li bi uopće studirali da ste stoposto znali da ćete imati 400 kuna više nego srednja stručna sprema?
čak i nije cjeli 400 kn nego 300 kn , s tim ako imaš jedno djete na sebi kao poreznu olakšicu

što znači da za svaku godinu studiranja dobiješ 100 kn. Samo ne znam kaje s nama kaj studiramo duže od onih redovnih? ja bi po tome mogla dobiti najmanje 500 kn veću plaću heheheheheheheheheheheheh a možda i 600 :D
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

a posebno hvala profesorima koji su dali sve od sebe da se prvotna nepravda ispravi.
kojim profesorima?

da Miklja to nije uočio, nitko od profesora ne bi niti znao što se događa.

toliko o tome kome je stalo do ovog studija
 

martina_sk

Administrator
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

Ovakvim rješenjem ispravlja se pokušaj da se specijaliste javne uprave stavi u podređeni položaj spram pravne struke.Uspjeli smo. Hvala svima koji su iskazali svoj interes za ovu temu, a posebno hvala profesorima koji su dali sve od sebe da se prvotna nepravda ispravi.
ajde bar nešto, ali nažalost to znači da se ubrzo neće isplatiti s VŠS prijavljivati, a ja sam trenutno u traženju posla. da li itko zna koliko se brzo zakon objavi u narodnim novinama? to bi trebalo biti kroz nekoliko dana, jel da?

i što ako je natječaj za zapošljavanje objavljen prije 5 dana po trenutno važećem zakonu po kojem pravnici i upravni pravnici imaju istu poziciju, a specijalisti se ni ne mogu kvalificirati, a zapošljavanje će biti npr. za mjesec dana - da li se zapošljava po novom zakonu koji važi u trenutku zapošljavanja ili po zakonu koji je važio u trenutku kad se raspisao natječaj. to ne piše u prijelaznim i završnim odredbama tako da mislim da ću pisati upit ministarstvu i agenciji.
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

ajde bar nešto, ali nažalost to znači da se ubrzo neće isplatiti s VŠS prijavljivati, a ja sam trenutno u traženju posla. da li itko zna koliko se brzo zakon objavi u narodnim novinama? to bi trebalo biti kroz nekoliko dana, jel da?

i što ako je natječaj za zapošljavanje objavljen prije 5 dana po trenutno važećem zakonu po kojem pravnici i upravni pravnici imaju istu poziciju, a specijalisti se ni ne mogu kvalificirati, a zapošljavanje će biti npr. za mjesec dana - da li se zapošljava po novom zakonu koji važi u trenutku zapošljavanja ili po zakonu koji je važio u trenutku kad se raspisao natječaj. to ne piše u prijelaznim i završnim odredbama tako da mislim da ću pisati upit ministarstvu i agenciji.
Sa svjedodžbom prvostupnika možete biti izabrani ako se netko za vas založi, ravnatelji ili školski odbor. Ako je natječaj objavljen prema uvjetima koji su vrijedili u Zakonu prije izmjena, onda se primjenjuju stare odredbe Zakona.
Čini mi se da Zakon stupa na snagu sa 1.1.2015. Još uzmite u obzir da škole imaju rok od par mjeseci da usklade svoje interne akte sa novim Zakonom. Dakle, ja bi rekao da će se na vaš slučaj odnositi stare odredbe Zakona.
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diskriminacija kandidata sa završenim preddiplomskim stručnim studijem upravne st

mene još uvijek zanima čijeg je ovo bolesnog uma dijelo?
tko je prvi došao na ideju da se napravi ovakva podmukla svinjarija?
ako dotični/dotična ima savjesti neka se javi u novine, pa objasni zbog čega se naša struka konstanto gura na marginu i omalovažava?

ajmo, pogledajte u oči svima koji su završili javnu upravu i objasnite zašto?
zašto konstatno uništavate živote mladim i obrazovanim ljudima u hrvatskoj?
imate kompleks, osjećaj manje vrijednosti, dosadno vam je, pali ste na glavu u djetinjstvu, oteli vas vanzemaljci, stvarno ne kužim...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks