AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Diploma u inozemstvu

zoki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima, evo ja imam jedno pitanjce. Da li naše diplome prvostupnika javne uprave su ili nisu priznate u inozemstvu, tj. da li se moze temeljem naših diploma naci posao u inozemstvu?
Evo ja nisam nigdje našao da se o tome pisalo pa evo tko zna neka napiše odgovore! Pozdrav
 

martina_sk

Administrator
Pozdrav svima, evo ja imam jedno pitanjce. Da li naše diplome prvostupnika javne uprave su ili nisu priznate u inozemstvu, tj. da li se moze temeljem naših diploma naci posao u inozemstvu?
Evo ja nisam nigdje našao da se o tome pisalo pa evo tko zna neka napiše odgovore! Pozdrav
pa trebale bi biti priznate jer smo po bolonji i traje 3 godine, znači imamo potrebnih 180 bodova. to je valjda cijeli smisao bolonje, da nam dipolme budu izjednačene i priznate u eu, šta ne? :) al to je samo moje mišljenje, iskustva s tim nemam ;)
 

fikus321

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa trebale bi biti priznate jer smo po bolonji i traje 3 godine, znači imamo potrebnih 180 bodova. to je valjda cijeli smisao bolonje, da nam dipolme budu izjednačene i priznate u eu, šta ne? :) al to je samo moje mišljenje, iskustva s tim nemam ;)
X
180 ECTS svugdje u Europi, a i šire znače stupanj baccalaureusa (Bachelor degree; B.sc.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Bachelor's_degree

Problema sa priznavanjem diploma bi mogli imati oni koji su diplomirali po starom programu, jer stari program ne "donosi" 180 ECTS, i stari studenti ne mogu dobiti potvrdu o ECTS bodovima od svojih fakulteta. Novi i stari program jesu izjednačani i "stari" studenti mogu koristiti naziv prvostupnik, ali mislim da se to odnosi samo na Hrvatsku. Vani će poslodavci uvijek tražiti potvrdu (supplement) o ECTS bodovima, što mi imamo, a stari program nema.
 

zoki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa trebale bi biti priznate jer smo po bolonji i traje 3 godine, znači imamo potrebnih 180 bodova. to je valjda cijeli smisao bolonje, da nam dipolme budu izjednačene i priznate u eu, šta ne? :) al to je samo moje mišljenje, iskustva s tim nemam ;)
da tako i ja mislim
 

Fireflower

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
priznaju se bodovi ili ti 18 ECTS-ovi, li nije to bachelor titula jer je bachelor po našem sistemu magistar struke.
diploma kao takva, ako s njom misliš tražiti posao u inozemstvu, se ne priznaje. priznaje se kao osnova za polaganje ispita razlike ili ovoga, ili onoga, ali inače ne služi ničemu. ista je priča i sa diplomom pravnog fakulteta i mase drugih čiji su programi uglavnom bazirani na lokalne sustave.
tak da... kako god okreneš ovaj faks ispada samo veliki gubitak vremena.
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pokazite ovu diplomu u inozemstvu i mozete dobiti samo veliki LOL ili sazalni pogled i kimanje glavom :D ako dodjete u bilo koju uredjenu zemlju, moci cete s ovime barem ne krenuti potpuno ispocetka, vec nastaviti nesto negdje nekako - ovisno o zemlji, no na temelju ove diplome poslu se ne nadajte.
kao, uostalom, ni kod nas :lol:
 

martina_sk

Administrator
pokazite ovu diplomu u inozemstvu i mozete dobiti samo veliki LOL ili sazalni pogled i kimanje glavom :D ako dodjete u bilo koju uredjenu zemlju, moci cete s ovime barem ne krenuti potpuno ispocetka, vec nastaviti nesto negdje nekako - ovisno o zemlji, no na temelju ove diplome poslu se ne nadajte.
kao, uostalom, ni kod nas :lol:
zašto kažeš da je tako? jel znaš neke primjere ili samo misliš da je tako?
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kazem jer sam proslu godinu provela u inozemstvu i raspitivala se i o nastavku skolovanja, naravno zaposljavanju u struci ili necem slicnom itd.
Na kraju mogu samo potvrditi sto je kolegica Fireflower napisala zadnje - pa ni pravo se vani u tom smislu ne priznaje, sto je I logicno s obzirom da svaka zemlja ima svoj pravni sustav. Ali tko god zeli vani nesto probati s ovime - sretno, ulozite puno u ucenje poslovne komunikacije na jeziku zemje u koju planirate ici pa mozda mozete ocekivati posao tipa office assistant, tajnica & sl.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks