AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Civilno društvo i javna uprava

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Preko studomata još nemamo opciju prijave ovog izbornog ispita. Znači li to da u travnju ne možemo izaći na taj rok?
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Preko studomata još nemamo opciju prijave ovog izbornog ispita. Znači li to da u travnju ne možemo izaći na taj rok?
Na ispite iz ljetnog semestra mozemo izlaziti tek u lipnju, bez obzira da li si redovan ili izvanredan
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim dobru dušu koja zna točnu literaturu za ovaj izborni da podijeli s nama ostalima! Hvala!
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poslat ću mail dr. Bežovanu, kad odgovori odmah postam!

prof.dr. sc. Gojko Bežovan
Literatura na kolegiju „Javna uprava i civilno društvo“, izborni kolegij

Bežovan, G. (2005) Civilno društvo, Nakladni zavod Globus, Zagreb. Poglavlje „Civilno društvo“ (13-96).
Bežovan, G., Zrinščak, S. (2007) Civilno društvo u Hrvatskoj. Zagreb, Jesenski i Turk/Hrvatsko sociološko društvo.
Jedno od četiri poglavlja:
III.1. Struktura civilnog društva (46-79)
III.2. Okolina u kojoj civilno društvo djeluje (78-116)
III.3. Vrijednosti civilno društva (117-133)
III.4. Utjecaj civilnog društva (133-163)

Zakon o udrugama, Narodne novine 88/01, 11/02.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Za one malobrojne koji imaju ovaj izborni; ispit u Nazorovoj, obzirom da nas je bilo svega 4 nije dugo trajalo, svakog pita maksimalno 5-10 minuta, ulazi se jedan po jedan. Pitanja su relativno lagana, ali prof. traži razumijevanje i pita dosta toga u vrlo kratkom vremenu. Pitao me općenito o poglavlju koje sam odabrao i par potpitanja, razlika između udruge i zaklade, pod kojim uvjetima se osnivaju udruge sukladno postojećem zakonu, primjer iz Hrvatske s pozitivnim ishodom u pogledu javnih politika, a koji su inicirale udruge civilnog društva, socijalni kapital, vrste zaklada i to je to! Bitno je ne šutjeti i ne dat se zbuniti jer on pitanje po malo "zakukulji" i izokrene tako da na prvi tren čovjek može ostati zbunjen.
 

marina3

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da smo svi jucer prosli, pitao je uglavnom ista pitanja, koje smo poglavlje odabrali, pa nesto sitno o tome, povezanost javne uprave i civilnog društva, zasto je bitno povjerenje, sto je civilno drustvo, razlika udruge i zaklade
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko ima sekniran bilo koji dio iz knjige Bežovan G., Zrinšćak S. 2007. Civilno društvo u Hrvatskoj ili ako netko zna gdje se ima za kopirati, jer sam do sada našla samo onu prvu knjigu?! Hvala unaprijed.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko ima sekniran bilo koji dio iz knjige Bežovan G., Zrinšćak S. 2007. Civilno društvo u Hrvatskoj ili ako netko zna gdje se ima za kopirati, jer sam do sada našla samo onu prvu knjigu?! Hvala unaprijed.
ja sam to čitala u nsb-u.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bila sam sama. Ispitivao je prof. Bežovan. Vrlo ugodan razgovor, jer ovakav način se teško može nazvati ispitom. Na primjeru aktualnog problema sa sortiranjem i zbrinjavanjem otpada smo prošli cijelo gradivo, tako da se moralo sve pročitati i na neki način razumjeti da bi se povezalo. Nikave definicije i nabrajanja.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bila sam sama. Ispitivao je prof. Bežovan. Vrlo ugodan razgovor, jer ovakav način se teško može nazvati ispitom. Na primjeru aktualnog problema sa sortiranjem i zbrinjavanjem otpada smo prošli cijelo gradivo, tako da se moralo sve pročitati i na neki način razumjeti da bi se povezalo. Nikave definicije i nabrajanja.
Kolegice, drago mi je da je bilo dobro na ispitu i koliko zaključujem da si položila pa ti čestitam. Nadam se da će i dalje profesor biti ok ispitivač.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znam da ispita ove akadmenske godine nema kao izbornog (koliko sam skužila), ali za slučaj da opet bude u "ponudi" evo pitanja s današnjeg ispita. Izabrala sam dio Utjecaj civilnog društva i pitao me je samo iz tog dijela. Kakav je utjecaj civilnog društva u RH, što je presudno za utjecaj civilnog društva (građani i EU - njihova zakonska regulativa), navesti neki primjer iz života kada je civilno društvo pozitivno utjecalo na rješenje nekog problema, kako civilno društvo utječe na javnu upravu. Pitao me je još nešto, ali se sada ne mogu sjetiti. Sve u svemu bilo je ok iako sam imala groznu tremu. Sretno svima dalje!
 

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni je ovo bio super predmet kod prof. Barić u Rijeci (jeste, one dame koja nije uspjela ući u Ustavni sud)

Mogli smo pogledati 3 filma od ekipe Zeitgeista i tu dobiti po 10 ECTS-a, njena predavanja su vrlo pitka i obrazložena, a ispit je također usmen. Yes, predispit se sastojao od 2 eseja na temu udruga, zaklada...
 

kapi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,

vidim da nema puno infoemacija na forumu za predemet, Civilno društvo i javna uprava. Prva godina sam specijalističkog studija javne uprave, smjer izvanredni i zanima me da li je ispitna literatura ona koja je navedena na stranicama katedre ili je potrebno obraditi manje?

Pozdrav
 

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,

vidim da nema puno infoemacija na forumu za predemet, Civilno društvo i javna uprava. Prva godina sam specijalističkog studija javne uprave, smjer izvanredni i zanima me da li je ispitna literatura ona koja je navedena na stranicama katedre ili je potrebno obraditi manje?

Pozdrav
U Rijeci je bila u optjecaju skripta od 17 stranica, ako se ne varam...plus prisutnost na predavanjima bar 50% plus 2 eseja
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li je netko izlazio ove godine na ispit? mozete napisati koji dan se u pravilu održava?
[DOUBLEPOST=1475494309,1473768412][/DOUBLEPOST]Izborni predmet za preporučiti....ispit samo usmeni, trajao 5 minuta, poglavlje po izboru, razlika između udruga i zaklada i gotovo...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks